Дефіцит зберігається: в «Укренерго» розповіли про ситуацію зі світлом 30 січня

Читать на русском

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак окупантів

Читать на русском
Дефіцит зберігається: в «Укренерго» розповіли про ситуацію зі світлом 30 січня
Відключення світла

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак окупантів

Станом на ранок 30 січня дефіцит в енергосистемі України залишається суттєвим. Споживання електроенергії збільшилось, що є звичним для початку робочого тижня. Також триває ремонт об’єктів енергетичної інфраструктури, яку пошкодили під час масованої атаки 26 січня. Про це повідомили в «Укренерго».

«Причина дефіциту: внаслідок 13 ракетних та 15 дронових атак завдано суттєвих пошкоджень об’єктам високовольтної мережі та електростанціям. Енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання», - йдеться в повідомленні.

Тому через зменшення загального виробництва електроенергії всім областям дали ліміти споживання, які діють протягом всієї доби. Їх перевищення призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі та аварійних відключень світла.

«Станом на ранок 30 січня аварійні відключення, які спричинені перевищенням лімітів, поки не застосовувалися. Але, нагадуємо, що при перевищені лімітів в регіонах можливо їх застосування», - зазначили в «Укренерго».

Атаки по енергосистемі України 

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях Півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Нагадаємо, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України. Крім того, в Україні збудують нові атомні блоки.

Також Інформатор писав, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.