Дефіцит дитячих антибіотиків в Україні: експерти розповіли, чому препарати зникли з продажу

Одна з причин того, що ряд важливих ліків тепер важко дістати - втрата інтересу у цих товарах з боку аптек під час літнього сезону.

Аптеки
Ситуація з ключовими антибіотиками може незабаром стабілізуватися

Серед причин зникнення з аптек важливих дитячих антибіотиків, таких як Цефодокс, Аугментин es та інших, є ажіотаж на рецептурні препарати, який виник напередодні введеня е-рецептів, а також відсутність зацікавленості аптечних мереж у цих ліках у літній період.

Про це йдеться у матеріалі Інформатора про дефіцит дитячих антибіотиків в Україні.

В "Аптеці доброго дня" кажуть, що більшість запасів антибіотиків розкупили ще напередодні запуску продажів за електронним рецептом з 1 квітня. Напередодні введення е-рецептів люди кинулися в аптеки скуповувати ліки про запас, через що продажі зросли в 3-3,5 рази.

"Тоді масово розбирали ліки, кому вони потрібні, та кому ні, "про запас". Нові партії надходили дуже невеликі. Тому рано чи пізно препарати закінчилися. Коли будуть нові поставки – неясно. У нас такої інформації поки що немає", — розповіли в аптечній мережі.

Директор з маркетингу та продажу фармкомпанії "Алкалоїд Київ" Артем Матвєєв в коментарі Інформатору зазначив, що причина дифіциту полягає ще й в тому, що цього року було складно розрахувати плани продажу і виробництва.

"Значна частина дітей залишила територію України. Ті, хто залишився, були максимально роз'єднані і не заражали один одного інфекціями. Від цього відштовхувались у прогнозах під час планування. Але реальність виявилася іншою. Діти за фактом перебували поза спілкуванням 2 ковідних роки і вже 1,5 роки війни, дитячий імунітет знизився, і навіть найменший контакт з інфекцією призводить до захворювання та поширення. Тому потреба в антибіотиках виявилася вищою за очікувану", – розповів Матвєєв.

Голова профільного об'єднання ФармРада Олена Пруднікова каже, що проблема може бути й у тому, що аптеки просто втратили інтерес до дитячих антибіотиків.

"Після запуску продажів антибіотиків строго за рецептом багато аптек переглянули свої плани із закупівель. Нікому не цікаво заморозити чималі кошти у товарі, оборотність якого різко впала. А із дитячими антибіотиками саме така ситуація. Продаються вони лише за рецептом, влітку піку захворюваності немає, тобто масового попиту на ліки не спостерігається. Тому аптеки і не поспішають закуповуватись неходовим зараз товаром. Вважають за краще вкладати вільні гроші в більш затребувані ліки. Тим більше, що «зайвих» грошей аптеки зараз не так багато. Практично у всіх впали обсяги продажів, багато хто навіть знижує зарплати фармацевтам", — пояснила Пруднікова.

Голова ФармРади прогнозує, що поступово ситуація з антибіотиками вирівнюватиметься і повністю стабілізується, швидше за все, до осені. При цьому асортимент може скоротитися.

"Братитимуть по кілька позицій найзатребуваніших ліків, а не триматимуть повну лінійку "для вибору", — додала Пруднікова.

Детальніше про дефіцит дитячих антибіотиків читайте у матеріалі Інформатора.

Раніше ми писали про те, як на тлі загрози російського теракту на Запорізькій АЕС та відповідного звернення президента Володимира Зеленського українці почали скуповувати йодид калію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube