Після слів Зеленського у аптеках Києва почався ажіотаж на ліки для захисту від радіації

Читать на русском

Люди побігли купувати ліки після заяви про можливий теракт на ЗАЕС

Читать на русском
Загроза теракту на ЗАЕС
Мешканці Києва почали готуватися до можливого теракту на ЗАЕС і скуповають ліки

Люди побігли купувати ліки після заяви про можливий теракт на ЗАЕС

У деяких аптеках Києва масово скуповують йодид калію. Ажіотаж викликаний заявою президента України Володимира Зеленського, яку він зробив 22 червня, про готовність окупантів вчинити теракт на Запорізькій АЕС. Вочевидь, люди хочуть захиститися.

Наш кореспондент пройшовся аптеками та вирішив поцікавитись, яка ситуація з наявністю ліків для захисту. Одна з продавчинь розповіла, що вже всі запаслися йодом. 

Калій йоду купити не можливо у деяких аптеках. Натомість йод є у наявності. Його приблизна вартість за 40 мілілітрів складає 40 гривень. 

 

У МОЗ наголошують, що йодид калію не захищає людей від радіації, а захищає тільки щитоподібну залозу від впливу радіоактивного йоду. Тобто захистити себе можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, слідкувати за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.

Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калій для "профілактики" без потреби – недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу", - акцентують у МОЗ.

Зеленський про загрозу теракту на ЗАЕС 

У четвер, 22 червня, Зеленський повідомив, що росія готує теракт на Запорізькій АЕС. Він стверджує, що окупанти вже все підготували для цього.  Розвідка отримала відповідну інформацію, її вже передали нашим партнерам.

"Наша розвідка отримала інформацію про те, що росія розглядає сценарій терористичного акту з викидом радіації на Запорізькій атомній станції. Вони все підготували для цього. Ми передаємо всю наявну інформацію нашим партнерам – кожному у світі. Усі докази. Європа, Америка, Китай, Бразилія, Індія, арабський світ, Африка – усі країни, абсолютно всі мають це знати. Міжнародні організації… Усі", - заявив Зеленський.

У Кремлі попередження про можливий теракт на ЗАЕС назвали брехнею. Нещодавно начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов повідомив, що окупанти замінували охолоджувач Запорізької АЕС. 

Раніше ми писали, що атомники заявили, що росіяни можуть підірвати ЗАЕС. Крім того, місія МАГАТЕ не побачила мін на ЗАЕС під час останнього візиту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.