Де вигідніше знімати готівку Монобанку з чорної та білої картки?

Де вигідніше знімати готівку Монобанку з чорної та білої картки?

Читать на русском

Виявляється, є різниця

Читать на русском
Де вигідніше знімати готівку Монобанку з чорної та білої картки?

Виявляється, є різниця

Своїх власних платіжних терміналів у Монобанку немає. При цьому, його клієнти  мають змогу зняти готівку з банкоматів інших банків. Але в деяких із них з суми зняття вираховується чимала комісія. Проте, зняти гроші з картки Монобанк можна і без комісії. Як це зробити та з якої картки вигідніше?

Чим відрізняються чорні й біла картки?

Чорна картка від Монобанку – це універсальна  кредитна  картка  MasterСard World, на якій діє кредитний ліміт у розмірі до 100 000 UAH. Кредитка цього банку підтримує безконтактне проведення платежів Contactless. Отримати карту пропонується абсолютно безкоштовно. 

Біла картка – це картка без кредитного ліміту. Обидві картки можна поповнити без комісії. Обидві нараховують 10% річних на залишок власних коштів понад 100 гривень. Отже, коротко — чорна картка кредитна, а біла картка  дебетова. З білою карткою ви завжди будете «в плюсі». Дебетова картка не містить кредитного ліміту, а тому ідеально підходить для розрахунків власними коштами.

В яких банкоматах можна зняти гроші з картки Монобанк без комісії

У Монобанк є банки-партнери, які комісію не стягують. Партнерами Mонобанк є банки Universal Bank А-банк та ТАСкомБанк. Знімаючи гроші з банкоматів цих фінустанов, з вас не знімуть жодної копійки комісії.

Потрібно врахувати, що сам Монобанк стягує певний відсоток із суми:

  • за зняття готівки в Україні – 0,5% (стосується будь-якого банку);
  • за зняття готівки у сумі, перевищує залишок власні кошти – 4%;
  • за зняття власних коштів за кордоном – 2%.

Крім того, всі банки, партнерські чи ні, встановлюють ліміти на зняття коштів у банкоматах. Зняти готівку можна лише в касах Універсал банку, А-банку і ТАСкомбанку (цей банк стягне 0,5% за проведення операції). Якщо банкомат належить фінустанові, що не є банком-партнером Moнобанк, то з клієнта можуть стягнути додатковий відсоток.

Готівку можна отримати в супермаркетах і на заправках

Ще отримати готівку без пред’явлення кредитки можна в супермаркетах мереж Сільпо, VARUS і Фора, а також на заправках WOG та OKKO. Проте це можуть зробити власники мобільних пристроїв із функцією безконтактних платежів (технологією ближнього безконтактного зв’язку (NFC) – Apple PayGoogle Pay або Mi Pay, а також за допомогою “розумних” годинників з Garmin Pay.

Як зняти гроші без картки:

  • зробити покупку, використовуючи смартфон з NFC;
  • сказати касиру, що хочете зняти готівку зі свого рахунку, зробити необхідні маніпуляції в смартфоні;
  • підтвердити операцію, ввівши на терміналі PIN-код.

За один раз можна зняти до 500 грн.

Як ще зняти готівку без комісії? 

На сайті Монобанку зазначається не публічний варіант зняття готівки без комісії:

  • Переказати кошти через онлайн-банкінг з рахунку Moнобанк на карту Izi Bank або Sportbank. Комісія в цьому випадку не стягується (усі перекази з карти Moнобанк безкоштовні).
  • Через карти Izi Bank або Sportbank зняти гроші з банкомату без комісій.

Проте на такий спосіб є обмеження – безоплатно доступні тільки три такі операції на місяць, кожна транзакція має бути не більше 1000 грн. А потім комісія складе від 1% до 2% від суми операції.

Чи є сенс оформляти білу картку

Так. Вона позбавляє  від необхідності погасити кредитний ліміт на чорній, якщо ви того не хочете. Наприклад, за допомогою дебетової картки можна відкрити в Монобанк депозит, якщо по чорній ви користуєтеся кредитним лімітом і його погашення поки не входить у ваші плани.

На білу картку можна буде зарахувати вклад з відсотками, який уже закінчився, якщо ваша чорна картка перебуває «в ліміті» і ви, знову-таки, поки не хочете його погашати.

Також якщо ви, наприклад, купуєте в Монобанк онлайн валюту, то, щоб не погасити ліміт на кредитці, оплатити покупку можна з білої картки, заздалегідь поповнивши її.

Раніше ми повідомляли, що в умовах постійної небезпеки депозит є одним із варіантів збереження грошей. Адже зняти кошти ви можете в будь-якому місці, ще й з відсотками. Сьогодні банки пропонують особливі умови військовослужбовцям, пенсіонерам і молодим батькам. Також є депозитні програми для тих, хто хоче зберігати кошти в іноземній валюті. 

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.