Monobank, ПриватБанк чи Ощабанк: в якому банку обрати депозит та скільки можна заробити

Розбираємо умови та пропозиції

Monobank, ПриватБанк чи Ощабанк: в якому банку обрати депозит та скільки можна заробити

В умовах постійної небезпеки депозит є одним ізваріантів збереження грошей. Адже зняти кошти ви можете в будь-якому місці, ще й з відсотками. Сьогодні банки пропонують особливі умови військовослужбовцям, пенсіонерам і молодим батькам. Також є депозитні програми для тих, хто хоче зберігати кошти в іностранній валюті. 

Ми промоніторили умови Монобанку, Ощадбанку та ПриватБанку. Маємо відзначити спільну умову для всіх депозитних програм - податок. Це 18% від суми нарахованих процентів за вкладом та додатково утримується військовий збір у розмірі 1,5% від суми нарахованих процентів 18% і 1,5%. В банку це пояснюють типовим стягненням за додаткові доходи. 

Тепер до конкретики - що пропонують в українських банках?

Монобанк

Депозит можна відкрити на термін від 1 місяця до 2 років. Ставка річних - від 2 до 8%.  На депозит в доларах та євро діє ставка 0,1% - для доларів та євро. Мінімальна сума - 1000 грн або 100 доларів чи євро. Клієнт має право переказати грошові кошти на депозит протягом трьох банківських днів з дати підписання заяви. Депозит можна поповнювати, але з дотриманням певних умов:

  • до дати повернення має залишатись не менше 3 місяців
  • термін повернення депозиту - від 4 місяців
  • сума поповнення в календарний місяць має не перевищувати початкову суму депозиту. 

Достроково розірвати договір і отримати гроші неможливо - ця опція вимкнена. Депозит продовжується автоматично, однак це можна скасувати. Детальніше про депозити - тут

ПриватБанк

В цьому банку можна обрати 3 депозита - “Стандарт”, “Джуніор”, “Слава Героям”.

  • “Стандарт”

Передбачає дострокове закриття. Проценти виплачуються щомісяця - безкоштовно зараховуються на картку або додаються до суми вкладу. 

Річна ставка залежить від терміну, на який депозит відкривається. Якщо ми розглядаємо без дострокового закриття, то 5,5% на термін від 6 до 9 місяців, 1,5 та 2 роки, 6% - на 10-12 місяців і 4,5% - на 3-5 місяців. 

З достроковим закриттям: 2,5% - на 1-2 місяці, 3% - на 3-5 місяців, 4% - на 6-9 місяців, 4,5% - на 10-12 місяців. 

Вклад продовжується автоматично. Скасувати продовження вкладу на новий строк можна за 30 днів до закінчення строку у відділенні банку або через Інтернет. Детальніше - тут

  • “Джуніор” - заощадження на майбутнє дитини

Річна ставка - 5,5%. Вклад відкривається на ім’я клієнта з умовою, що з певної дати в майбутньому всі права за цим депозитом автоматично перейдуть до дитини. Причому дату, коли це станеться, клієнт обирає самостійно. Дані дитини зазначаються під час оформлення вкладу. Відкрити цей депозит можна з моменту народження до 16 років. Оформити вклад можна як на свого сина чи дочку, так і на хрещеника, племінника, онука чи онучку тощо. Закрити депозит можна достроково. Відсотки щорічно додаються до суми вкладів і виплачуються під час виплати депозиту. Детальніше - тут.

  • “Слава Героям” - депозит для військовослужбовців

Захисники можуть передати право користуватися ним своїй родині, а керувати депозитом можна через мобільний застосунок Приват24.  Відсоткова ставка - 6% річних. Вони нараховуються з урахуванням щоденного залишку коштів на вкладі і щомісяця виплачуються на картку для виплат. Капіталізація відсотків не передбачена. Термін зберігання обирає клієнт, і це може бути хоч 2 дні, хоч рік. Депозит можна поповнювати. Гроші можна знімати частково або в повному обсязі до розірвання договору. Детальніше - тут

Ощадбанк

  • “Мій захисник”

Ще один депозит, розрахований на військовослужбовців. Отже, надати його можуть тільки українцям, які проходять військову службу, або добровольцям територіальної оборони, а також членам їх родини (батьки, чоловік/дружина, діти). І тільки в гривнях. Для цього потрібно надати відповідні документи, підтверджуючі статус військовослужбовця. Річна ставка на 3 місяці складає 13%, а на 6 місяців і більше - 14%. Відсотки нараховуються щомісячно. Депозит продовжується автоматично. Мінімальний вклад - 5 тисяч грн, а максимальний - необмежений. Поповнювати депозит можна, але на суму не менше 1000 грн. Якщо відкрити депозит на 12 місяців, то поповнювати його слід на суму, не меншу від початкового вкладу. Причому така можливість є лише перші 8 місяців з дня відкриття. Також депозит не передбачає дострокового розірвання договору за ініціативою вкладника. Детальніше - тут

  • “Мій депозит”

Доволі універсальні умови. Відкрити депозит можна на 3, 6 та 12 місяців у гривнях, доларах та євро. Відсоткова ставка залежить саме від цих факторів. 

Monobank, ПриватБанк чи Ощабанк: в якому банку обрати депозит та скільки можна заробити 1

Дострокове зняття не передбачено. Проте доступні такі послуги, як автоматична пролонгація та поповнення депозиту - мінімально на 200 грн, 10 доларів та 10 євро. Відсотки нараховуються щомісячно. Ставку депозита можна підвищити за певних умов:

  • на 0,25% при накопиченні на рахунку суми вище 500 тисяч грн
  • 0,5% при накопиченні на рахунку суми вище 2,5 млн грн
  • на 0,15% при накопиченні на рахунку суми вище 100 тисяч доларів
  • 0,10 % при накопиченні на рахунку суми вище 100 тисяч євро
  • 0,20 % вкладникам, які отримують заробітну плату через Ощадбанк (в гривні).

Ці відсоткові ставки додаються лише до ставок програми лояльност. А наступні сумуються і з депозитними ставками:

  • 0,25% при оформленні депозиту онлайн через сервіс Ощад 24/7 в гривні
  • 0,10 % при оформленні депозиту через сервіс Ощад 24/7 в доларах США та євро
  • 0,50 % при пролонгації депозиту (в гривні).

Для депозита, відкритого на 3 або 6 місяців, сума поповнення необмежена. Для депозита на 12 місяців щомісячна сума поповнення не може перевищувати початковий внесок. Детальніше - тут

«Мій пенсійний депозит»

Умови ті ж самі, що й в «Моєму депозиті». Але відкрити його можна тільки за наявності пенсійного посвідчення або карткового рахунку для отримання пенсій в «Ощадбанку». Останній чинник - для тих, хто хоче відкрити депозит онлайн через Ощад24. Відсоткова ставка річних така:

Monobank, ПриватБанк чи Ощабанк: в якому банку обрати депозит та скільки можна заробити 2

Детальніше - тут

Раніше ми писали про неприємну історію: клієнт банка не знав, що кілька років сплачував відсотки за кредитом із пенсійної картки. Як змінюватиметься курс валют - читайте тут

Софія Єлагіна

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube