Через війну напрямків для цьогорічного відпочинку стало менше
Найпопулярніша туристична локація взимку - гори. Неймовірна краса природи, відмінна місцева кухня та безліч сезонних розваг – саме за це цінують відпочинок в горах в Новий рік.
Інформатор пропонує місця, де можна зустріти Новий рік 2023.
На Новий рік-2023 не буде масових гулянь, деякі регіони відмовилися від встановлення головної ялинки та використання святкової ілюмінації. Але якщо все ж таки вирішали відсвяткувати у новорічній атмосфері, то немає краще місця для цього, ніж Карпати.
Туристам у буковельських готелях пропонують на Новий рік тематичне меню та святкову програму в атмосфері зимової казки. Тут можна покататися на санках, лижах, снігоходах, сноубордах, тюбінгах, канатній дорозі для велосипедистів або ж насолодитися, сидячи у підйомнику, краєвидами Ґорґанів і Чорногірського хребта.
У Буковелі є гарний каток на озері Молодості, а з незвичайних розваг - катання на собачих упряжках. Звичайно, що тут є великий ярмарок, на якому можна придбати сувеніри для родичів та щось собі на пам'ять.
За десять кілометрів від Буковеля є більш економний варіант відпочинку у селі Поляниця в районі мальовничого гірського масиву Ґорґани. Також недалеко від села знаходиться водоспад Богдан. Тут велика кількість котеджів та SPA-готелів, а також можна насолодитися чанами та відвідати Перевернутий будинок.
На території Карпатського національного заповідника, біля Буковеля можна заселитися у гуцульському селищі Ворохта. Тому автентичність свята буде на 100%. Місцеві гуляння, страви, традиції та особливий діалект гуцулів у мальовничому місці - все це можна зустріти у Ворохті. Тут також є лижні спуски для тих, хто полюбляє цей вид активного відпочинку.
Розвинена інфраструктура з гарними краєвидами, а також лижами, снігоходами та санями з кіньми є не тільки у Буковелі. Дешевшим, але не менш вражаючим для святкування Нового року-2023 є місто Яремче. Тут велика кількість готелів, тому при бронюванні навіть за два тижні до Нового року можна знайти собі номер.
Бюджетний відпочинок можна також влаштувати у найдовшому селі України - Микуличині, яке має велику історію. Вперше воно згадується у 1412 році, тоді село було під владою князя Микули. Згодом тут з'явилися опришки Олекси Довбуша та ще багато цікавих історій пов'язані з цим місцем.
У Славському особливо сподобається прихильникам активного відпочинку, адже тут можна покататися на сноубордах, лижах, квадроциклах, снігоходах та у собачій упряжці. Тут також розташовані водоспад Кам’янка, печери Писана криниця, церква Успіння Пресвятої Богородиці та історико-культурний заповідник Тустань. Це чудове місце для відпочинку з дітьми.
Неймовірно красива природа є і в селищі Ясіня, де снігу завжди дуже багато у зимовий час. Крім лиж, тут можна відпочити у затишних ресторанах з традиційними стравами та відвідати Струківську церкву, гору Петрос та водоспад Труфанець.
Найчастіше до Карпат взимку їдуть з метою відвідування гірськолижних трас. Найпопулярніші:
Закопане є одним з найпопулярніших польських курортів. Це місто називають зимовою столицею Польщі. Близькість до гір відкриває чудові краєвиди, що створює новорічний настрій. Поляки найчастіше обирають саме це місто для святкування нового року та Різдва.
У зв’язку з тим, що місто дуже популярне у новорічний період, там можуть бути дуже високі ціни на проживання й харчування. Загалом, ціни на проживання стартують від 1000 злотих. Якщо вам потрібні дешевші варіанти, найкраще зупинятися не у місті, а поблизу нього. Тоді у вас буде шанс знайти пропозиції дешевше.
Варіант святкування у цьому місті чудово підійде тим, хто не любить великих натовпів та витрат. Тож якщо ви оберете селище Буковина Татшанська, ви зможете насолодитися гірськими краєвидами та уникнути при цьому великих скупчень людей. Воно знаходиться недалеко від Закопаного, тож якщо ви захочете відвідати це місто, у вас буде така можливість.
В це селище можна приїхати самому або цілою родиною. Гірські краєвиди точно не залишать нікого байдужим. Ціни на готелі стартують від 100 злотих.
Раніше ми писали, що кожного нового року у батьків найдопитливіших малюків виникає дилема: відкрити чомучці таємницю появи новорічних подарунків, чи продовжувати розповідати про святкових дідів, що їх приносять чемним дітям. У 2022 році через повномасштабну війну, розв’язану росією, багато родин відмовляється від всього російського: мови, книг та фільмів. Тож, і Дід Мороз для багатьох стає не бажаним гостем. Інформатор спитав у психолога Аліни Дейнеки: як розповісти дітям правду про новорічні подарунки або змінити традиційного зимового дарувальника у родині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.