Де полагодити пральну машину на Виноградарі. Що могло зламатися?

Де полагодити пральну машину на Виноградарі. Що могло зламатися?

Де полагодити пральну машину на Виноградарі. Що могло зламатися?

Сучасні пралки-автомати, при правильній експлуатації і належному догляді, можуть пропрацювати без ремонту більше 10 років. Але з огляду на несприятливі умови (підвищена вологість і застосування агресивних хімічних складів), низька якість водопровідної води і нестабільну електромережу, нерідко виникають несправності пральної машини.Деякі нескладні поломки «просунуті» власники успішно усувають самі. Однак більш складні пошкодження вузлів усунути зможе тільки кваліфікований майстер з ремонту пральних машин.Замовити його візит можна в будь-якому районі столиці на найбільш зручний для власника машини час. У цій невеликій статті будуть розглянуті найбільш часті поломки пральних машин, методи їх діагностики та способи самостійного усунення (якщо це можливо).

Чому перестала працювати пральна машина?

Якщо ви запідозрили, що з машинкою щось не так: вона стала довше виконувати всі або деякі програми, а якість відпирання речей різко знизилося - не намагайтеся безперервно запускати програми прання знову і знову, бажаючи таким способом відновити працездатність машинки. Це може тільки погіршити ситуацію і збільшити ціну ремонту. У таких випадках, щоб визначити несправний вузол, потрібно ретельна діагностика пральної машини.Спеціаліст сервісцентру легко впорається з цим завданням, але часто і самим власникам вдається правильно визначити поломки пральної машини за кодами помилок системи самодіагностики і зовнішніми ознаками. Для зручності сприйняття, ми згрупували найбільш поширені несправності за основними зовнішніми ознаками, що істотно полегшить пошук проблемного вузла і самостійний ремонт пральної машини Індезіт, а також машинок інших брендів.

1. Пральна машина не вмикається

Причиною того, що пральна машина Індезіт не вмикається, можуть стати як зовнішні фактори, так і поломки внутрішніх вузлів. Іноді машинка не стартує через спрацювання елементів захисту. Ці «симптоми» характерні і для обладнання інших брендів. Діагностика пральних машин в таких ситуаціях зазвичай проводиться в наступній послідовності:

  1. Якщо індикатор електроживлення не світиться, переконайтеся, що розетка справна і в ній є напруга, включивши в неї завідомо справний прилад.
  2. Огляньте мережевий шнур і вилку на відсутність вад, підплавлення або пошкоджень.

Для проведення наступних етапів знадобиться часткове розбирання корпусу пральної машини і вміння користуватися тестером (мультиметром). Якщо ви не маєте досвіду в цій сфері, краще довірити ремонт пральних машин автомат майстрам сервісцентру.

  1. Перевірте наявність напруги на вході і виході мережевого фільтра (ФПС).
  2. Уважно огляньте стан сполучних проводів від фільтра до кнопки включення і керуючому контролеру.
  3. Переконайтеся за допомогою тестера, що при натисканні на кнопку включення напруга подається на електронний модуль.
  4. Якщо індикатор мережі горить, але пралка не реагує на включення / вимикання інших елементів управління, можлива несправність модуля блокування люка (електричного замка) або вийшла з ладу плата керуючого контролера.

Якщо не працює пральна машина Індезіт, зазвичай при таких поломках на дисплей можуть виводитися помилки з кодами F20 або F10.

2. Не набирається вода до баку пральної машини

2 Не набирається вода до баку пральної машини - перевірте наявність води у водопроводі, стан вхідного вентиля, а також стан шлангу (відсутність перегинів). Також потрібно очистити сітчастий фільтр, який «захований» в патрубку заливного клапану:

  • перекрийте кран подавання води, відкрутіть гнучкий шланг з патрубка;
  • витягніть за допомогою пінцета фільтр-сіточку;
  • ретельно помийте його;
  • підключіть машинку до системи водопостачання.

Якщо машинка не запрацювала, винуватцем можуть бути наливний клапан, керуючий контролер або датчик рівня.

3. Пральна машина мимовільно зливає воду

Якщо бак не наповнений, але чути шум набираемої і зливаємої води, напевно проблема в неправильному підключенні (відсутність «коліна» на заливному шлангу). Але іноді проблема може критися в несправному пресостаті (визначає рівень води в баку), збою або поломці керуючого контролера.

4. Програми запускаються, але нагріву води не відбувається

Найчастіше винуватцем відсутності нагріву є згорілий нагрівальний елемент. Але іноді причиною може стати і згорілий термодатчик, який вийшов зі строю керуючий контролер або несправні сполучні електропроводи. У пралки Індезіт ця несправність супроводжується виведенням помилки з кодом F08 /.

5. Під машинкою з'являється вода

Щоб виконати ремонт пральної машини Індезіт своїми руками, при виявленні водяній калюжі біля пралки, необхідно буде частково розібрати корпус машинки, знявши одну або кілька панелей. Найчастіше причиною течі стають:

  • негерметичність зливного насосу;
  • порушення водовідштовхувальних властивостей сальника блоку підшипників барабана;
  • розгерметизація корпусу бака;
  • розрив місць з'єднань і самих сполучних шлангів;
  • засмічення в бункері дозатора;
  • деформування або розрив манжети люка.

Зніміть задню панель і уважно огляньте всі деталі. У більшості випадків місце течі добре видно по слідах стікання води. Якщо більшість гумових елементів можна замінити самостійно, то для заміни сальника і підшипників або бака (в разі його пошкодження) без фахівців сервісцентру обійтися не вдасться.

6. З бака пралки не викачується вода

Якщо у вас пральна машина Індезіт, несправності пов'язані з відсутністю зливу трапляються досить часто, як і у пральних інших виробників. Частину причин можна усунути самостійно, навіть не розбираючи машину. Перш за все, перевірте прохідність зовнішньої каналізації. Після цього очистіть дренажний фільтр (попередньо потрібно злити воду використовуючи штатну трубку аварійного зливу або через кришку фільтра, підставивши під машинку плоску ємність). Також потрібно уважно оглянути зовнішню частину зливного шланга на відсутність перегинів. Іноді всередині шланга утворюється засмічення, який досить складно піддається прочищення. Через це доводиться міняти деталь на нову.

Найбільш частою несправністю пральки вважається поломка дренажної помпи. Але нерідкі випадки проблем з внутрішньою проводкою і зі збоями і ушкодженнями керуючого контролера.

7. Пральна машина не переходить в режим віджиму

Перш ніж шукати несправності пральної машини Індезіт,що призводять до того, що пралка НЕ віджимає, переконайтеся, що запущена програма передбачає віджимання, а кількість і вага завантажених до барабану речей не перевищує рекомендованих. Найчастіше віджимання не починається через:

  • наявність води в баку (не спрацював злив води);
  • несправностей електродвигуна, щіток або датчика оборотів;
  • проблем з керуючим контролером;
  • руйнування підшипників барабана;
  • розтягування приводного ременя.

Якщо ви переконалися, що тракт зливу не засмічений, але пралка НЕ віджимає, дочекайтеся закінчення циклу прання, вивантажите речі і запросіть майстра для ремонту.

8. Барабан машини не обертається

У випадках коли після спрацьовування замку завантажувальних дверцят і початку набору води до баку, барабан не починає обертатися, винуватцем поломки найімовірніше є приводний ремінь, який порвався, або несправний електродвигун. Також іноді причиною може стати вихід з ладу керуючого контролера або заклинювання барабана потрапили в простір між баком і зовнішньою поверхнею барабана дрібними предметами.

9. Чути стукіт з пральної машини

Причиною сторонніх шумів при роботі пралки часто є металеві предмети, завантажені до барабану разом з речами. Після закінчення прання і завантаження інших речей цей стукіт повинен припинитися. Але досить часто скрегіт, шум і металеве постукування може з'явиться через руйнування підшипників барабану. У такому випадку потрібно звернутися до фахівців, тому як заміна підшипників - найскладніша несправність, для усунення якої доведеться розібрати пральну повністю, а також «розполовинити» бак.

10. Збій програми пральної машини

Через поломку керуючого контролера порушення в роботі пралки можуть проявлятися по-різному. Часто етапи прання виконуються в довільній послідовності, а іноді машинка може навіть не запускатися. Діагностувати поломку в домашніх умовах без спеціальних приладів неможливо, тому якщо пралка поводиться непередбачувано, зверніться в сервісну організацію. А майстри, добре знаючи пристрій пральної машини Індезіт і моделей інших брендів, використовуючи діагностичне обладнання, зможуть виявити і усунути несправність.

11. Підвищена вібрація при роботі агрегату

Причини поломки пральної машини,що викликають вібрацію, найчастіше криються в неправильному завантаженні білизни до барабану і виникненні дисбалансу. Досить рівномірно розподілити речі по барабану і вібрація зникне. Також до тремтіння і навіть до «танців» по кімнаті може призвести неправильне встановлення або нерівна підлога. Але іноді трапляються і технічні поломки. Це може бути:

  • вихід зі строю одного з амортизаторів;
  • ослаблення кріплень або руйнування противаги;
  • знос підшипникового вузла барабана.

Якщо вібрує нова пралка - перевірте, чи викручені болти, що фіксують барабан на час перевезення апарату.

Партнерський матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube