Де мої 5 доларів? Чоловік зробив вклад в Ощадбанку, а гроші повертав через суд

Читать на русском

Чоловік шукав, куди зникли його гроші

Читать на русском
Де мої 5 доларів? Чоловік зробив вклад в Ощадбанку, а гроші повертав через суд

Чоловік шукав, куди зникли його гроші

Мало хто уважно читає умови, за якими банки обслуговують своїх клієнтів. І мало хто уважно слідкує за змінами цих умов. Так сталося і з киянином, який в 2014 році поклав на рахунок в «Ощадбанку» 5 доларів і забув про них майже на два роки.

В грудні 2014 року киянин відкрив в «Ощадбанку» рахунок в іноземній валюті. Туди він поклав 5 доларів. Через майже два роки – в листопаді 2016 року чоловік дізнався, що рахунок закрили п’ять місяців тому без його відома на основі рішення банку.

З другої спроби чоловік отримав відповідь від банку щодо того, куди зникли його гроші. Виявилося, що коли він робив вклад, то не було тарифів за послуги банку, в тому числі за обслуговування рахунку. Але у вересні 2015 року така винагорода з’явилася. Банк ввів плату за користування неактивним рахунком в сумі 30 грн на місяць. Нові правила набрали чинності з 1 листопада 2015 року.  

Тобто, чоловік майже два роки не згадував про 5 доларів, а коли згадав, то всі ці гроші банк списав як комісію за користування рахунком. Така відповідь банку чоловіка не влаштувала і він у грудні 2016 року забажав, щоб йому повернули гроші. Проте, в «Ощаді» відмовили.

Що було у суді

У лютому 2017 року киянин звернувся до Подільського районного суду Києва. У своєму позові він вимагав повернути йому 5 доларів. Крім того, він неодноразово змінював розмір пені за прострочення строку виплати вкладу. Спершу він нарахував пеню в 102,60 доларів, а потім перерахував і у нього вийшло вже 129,60 доларів.

В суді представник банку заявив, що повернути гроші неможливо. Тому що змінилися умови вкладу і про рахунок його власник забув.

В липні 2019 року банк попросив суддю закрити провадження, адже суперечка була вичерпана. «Ощад» поновив закритий рахунок клієнта та зарахував на нього 5 доларів. Це підтвердив під час судового засідання і сам вкладник. Проте, суддя справу не закрила, а ухвалила рішення у грудні 2021 року: відмовити у стягненні суми вкладу та пені.

Здавалося б, питання вичерпано. Проте, чоловік мав час та натхнення і намагався оскаржити це рішення. В скарзі він заявив, що «рішення Подільского районного суду м. Києва від 7 грудня 2021 року є протиправним та таким, що ухвалене з порушенням норм процесуального права». Отже,  за його думкою, це рішення потрібно скасувати. Проте судді не знайшли підстав для цього і у позові чоловіку було знов відмовлено.

Інформатор писав, що жінка помилково замовила картку в Ощадбанку і втратила 1500 грн.

Олена Скобцева