Ціна газу зменшилась майже на 25% - дані Мінекономіки

Тарифи на газ для побутових споживачів будуть переглянути у 2023 році

Ціна газу зменшилась майже на 25%  - дані Мінекономіки
Зараз вартість послуг для населення не змінюється

Газ суттєво подешевшав. У Мінекономіки порахували середню ціну за листопад. Ресурс за місяць подешевшав на 24,6%.  Для населення до кінця опалювального сезону ціна газу залишиться без змін.

Газ не дорожчає, мораторій на підвищення тарифів діє

Мінекономіки оприлюднило середню ціну природного газу, яка була актуальна в листопаді поточного року. 

За даними міністерства, середня ціна у жовтні 2022 році становила 38 295  гривень за 1 тис. кубометрів без ПДВ. За листопад 28 855,75. Газ подешевшав майже на 25%. 

Нагадаємо, тарифи на газ та тепло для населення залишаються без змін до кінця війни. Верховна рада схвалила урядовий законопроект про мораторій на підвищення тарифів на газ, тепло та гарячу воду під час війни.

Ціна на природний газ для побутових споживачів не підлягає збільшенню ціни, яка застосовувалася у відносинах між постачальником та побутовими споживачами станом на 24 лютого 2022 року.

Подорожчання газу неминуче після війни

Тарифи на газ для побутових споживачів мають намір переглянути в 2023 році, якщо війна на той час закінчиться. За словами голови податкового комітету Данила Гетманцева, переглянути ціни на "блакитне паливо" потрібно було ще до великого вторгнення Росії, адже сьогоднішній тариф на рівні 7,99 грн. за кубометр газу — це дуже дешево.

"Принципова позиція президента, принципова позиція уряду, яку ми виконуємо, ті обіцянки, які брали перед людьми — до кінця опалювального сезону не змінюватимемо тарифи. Тому до квітня тарифи не будуть змінені. Після квітня є підстави говорити про те, що ціни на газ треба міняти", — зазначив Данило Гетманцев.

Раніше ми писали, що у листопаді газодобувні обʼєкти НАК «Нафтогаз України» через російські обстріли втратили $700 млн. Про це повідомив голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов на організованій ЄБРР дискусії зі стабілізації та відновлення України. Що буде з постачанням газу далі?

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube