Через російські обстріли український видобуток газу втратив $700 млн – голова «Нафтогазу»

Читать на русском

Українці не повинні відчути перебоїв з газопостачання

Читать на русском
Через російські обстріли український видобуток газу втратив $700 млн – голова «Нафтогазу»
Росіяни і тут намагались зірвати опалювальний сезон в Україні

Українці не повинні відчути перебоїв з газопостачання

У листопаді газодобувні обʼєкти НАК «Нафтогаз України» через російські обстріли втратили $700 млн. Про це повідомив голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов на організованій ЄБРР дискусії зі стабілізації та відновлення України. Що буде з постачанням газу далі?

Коли зможуть відновити структуру?

Голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов зазначив, що фахівці компанії працюють над усуненням пошкоджень інфраструктури. Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов нагадав, що 17 листопада російські війська завдали масованого обстрілу по газовидобувній інфраструктурі «Укргазвидобування».

«Росія ракетними атаками пошкодила 350 об’єктів з видобутку газу. Опалювальний сезон цього року буде важким і через цей фактор», - повідомив Чернишов. 

За словами голови «Нафтогазу», Україна оцінює необхідність додаткового імпорту протягом поточного опалювального сезону близько 2,6 млрд куб. м газу, який може знадобитися для виробництва електроенергії й тепла.

Російським окупантам вдалося зруйнувати декілька об’єктів. Ще кілька зазнали пошкоджень різного ступеня, повідомили в «Нафтогаз України», не вдаючись до деталей щодо кількості зруйнованих і пошкоджених об’єктів. Державна служба з надзвичайних ситуацій ліквідувала пожежу, яка виникла внаслідок обстрілу.

Відновити обсяги втраченого виробництва газу у «Нафтогазі» планують до кінця грудня цього року.

Що кажуть експерти?

Росіяни завдали масованого удару по газовидобутку, бо він є ключовим для успішного проходження опалювального сезону, зазначив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.

Після ракетного обстрілу 17 листопада українці не повинні відчути перебоїв з газопостачання, оскільки в Україні досить розгалужена мережа ГТС, повідомив колишній топменеджер «Укргазвидобування»  Олександр Потернак. За його словами, газ можливо пустити через альтернативні газогони. Складно декількома ударами нанести відчутну шкоду кінцевим споживачам, впевнений експерт.

Раніше ми писали, що ще влітку уряд зобов’язав "Нафтогаз" заповнити до початку зими газові сховища 19-ма мільярдами кубометрів палива. Однак станом на 8 листопада, за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, в підземних газосховищах країни було накопичено 14,6 млрд кубів блакитного палива. Наскільки критичною є різниця між планами і дійсністю і чи не призведе вона до нестачі палива Україні протягом цієї воєнної зими?  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.