Чому у ТЦК повідомлятимуть про працівників, які написали заяву на звільнення і не отримали повістку

За новою постановою Кабінету міністрів роботодавці мають будь-що сприяти мобілізації

У ТЦК повідомлятимуть про працівників, які написали заяву на звільнення і не отримали повістку
Мобілізація, трудова книжка і військовий квиток

Відповідно до нового закону про військовий обов'язок, роботодавці в Україні мають максимально сприяти мобілізаційним процесам. Відтак, підприємства всіх форм власності та підпорядкування зобов'язали інформувати своїх працівників щодо мобілізації в Україні, а стосовно ТЦК -  роботодавці повинні негайно інформувати військкомів про всіх військовозобов'язаних громадян, що працюють, звільнились, чи, приміром, відмовились від отримання повістки з рук уповноваженої особи.

Нові вимоги до українських роботодавців закріплені відповідною Кабінету міністрів України №560 від 16 травня. За порушення мобілізаційних вимог підприємства каратимуться штрафами, що встановлені ст. 210-1 КУпАП. Відповідно до нових зобов'язань роботодавців, вони мають надсилати до ТЦК усю інформацію про військовозобов'язаних працівників, які у них працюють. Щобільше - саме роботодавець має донести до ТЦК дані про те, що його військовозобов'язаний працівник у період воєнного стану написав заяву на звільнення з займаної посади. Окремо слід повідомляти й про тих працівників, що не захотіли отримати повістку від уповноваженої на її вручення посадової особи підприємства. 

Роботодавці вже отримують штрафи за працівників

"Судово-юридична газета" пише, що в Україні вже зафіксовані випадки, коли роботодавцям нарахували штрафи за військовозобов'язаних працівників. Приміром, очільницю одного із ТОВ оштрафували на 5,1 тисячі грн за те, що жінка брала на роботу військовозобов'язаних працівників. Інший випадок підтверджує штраф для працівниці відділу кадрів, яка не подбала про явку одного із працівників. Підприємству також виписали штраф, розміром у 5100 грн. Також одного із керівників ТОВ покарали адміністративним порушенням за те, що він не забезпечив явку працівників до ТЦК. Усі ці випадки присутні у Єдиному реєстрі судових справ і, після 16 липня, їх кількість може суттєво збільшитись.

У цьому відношення варто нагадати й про розмір штрафів для роботодавців. Санкції сягають від 34 тис. грн і аж до 59,5 тис. грн.

Як роботодавці мають сприяти мобілізації працівників

За новою постановою КМУ роботодавців зобов'язали проводити інформаційні оповіщення про мобілізації. Для цього підприємство видає відповідний наказ, у якому інформує своїх підопічних про мобілізаційні процеси. Також наказом на підприємстві затверджуються обов'язки уповноваженої особи, яка власне й інформуватиме працівників і вручатиме повістки військовозобов'язаним.

Саме ця людина і фіксуватиме тих громадян, котрі відмовилися від отримання, написали заяви на звільнення. Ці дані передаватимуть до ТЦК. Щобільше саме роботодавець має забезпечити явку працівників до ТЦК, що передбачає навіть довезення до пунктів збору. Кожна окрема дія роботодавця має бути донесена до ТЦК.

Чому військовозобов'язані отримують повістки після оновлення даних 

Досвід останнього місяця мобілізації підтверджує, що українці отримують повістки навіть після того, як вони добровільно оновили інформацію про себе. Як правило, ТЦК може виписати повістку на ВЛК після того, коли вся інформація оновлена. Справа у тому, що термін дії ВЛК лише один рік. Відтак, якщо він завершився - слід повторно пройти медогляд.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що ТЦК знатимуть про українців все: вони навіть матимуть доступ до банківських рахунків українців. Також ми розбиралися, чи будуть захищені особисті дані українців через цифровізацію мобілізації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube