Чому в Україні зникли хрущі: яка причина та як це пов’язано з людьми

Чисельність хрущів також залежить від складу ґрунту в регіоні

Хрущі в Україні
В Україні почали зникати хрущі. Фото: Unsplash

В Україні люди цьогоріч почали активно задавитися питанням, чому ж раптово зникли хрущі. Вони відсутні у більшості українських регіонів, де люди звикли бачити їх влітку.

Про причини чуток щодо зникнення хрущів розповіла ентомологиня Рівненського центру контролю та профілактики хвороб Руслана Драб у коментарі “Українській правді”. Вона розвіяла міфи про зникнення твердокрилих комах.

На думку українців, причин для зникнення може бути кілька. Серед них виділяють три основних:

  • пандемія COVID-19;
  • пожежа у Чорнобильській зоні через бойові дії;
  • холодна весна.

“Нема науково доведеної думки, що щось з цього переліку таки впливає на зникнення хрущів. Згідна з тим, що в цьому році їх набагато менше, ніж зазвичай. Це насправді пов’язано з особливостями життєвого циклу жуків”, – зазначила ентомологиня. 

Відомо, що життя хруща триває близько 3-5 років. Більшість часу вони проводять у ґрунті як лічинки. Далі близько 30-40 днів живуть на розмножуються на поверхні ґрунту.

За словам Драб, все залежить від того, коли личинки дозрівають і хрущі з лялечок перетворюються на дорослих жуків. Крім того, є популяційна хвиля комах, яка є природним процесом, коли кількість комах в окремих регіонах різна. Також їхня кількість залежить від кліматичних умов – температури і вологості. 

Ентомологиня підкреслила, що були випадки, коли хрущі вилітали в Україну аж у вересні. Їхніх лічинок багато у ґрунті, а самі вони можуть бути непомітні. Жуки адаптуються до різних умов.

“Хрущі – це шкідники. Їхні дорослі особини їдять листя дерев у садах і парках. Личинки харчуються корінням рослин, що призводить до їх загибелі. Та все ж вони запилюють рослини. Ними харчуються багато птахів, ящірок, рептилій і їжаків. 

Оскільки вони мають в складі багато протеїну, то є досить ситним кормом. Личинки хруща – чудова наживка для риболовлі. Тому, безумовно, вони приносять і багато користі для природи”, – підсумувалп Драб.

Комахи в Україні

На території заповідника “Давній Галич” біля Галицького замку були помічені скупчення червоноклопа червоного, або клопа-москалика.  Свою назву клоп-москаль отримав через зовнішній вигляд, який схожий на давні форми московських стрільців. Живе комаха біля підніжжя стовбурів дерев та смокче рослинні соки. Також вживає надземних комах і насіння рослин. Іноді серед клопів можливий канібалізм.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube