Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
50% гречки імпортували з росії, Білорусі та Казахстану
Останнім часом з полиць магазинів в Україні зникла гречка. Інформатор вирішив з’ясувати, чому. Та які ще крупи можуть стати дефіцитом, а яких у нас буде вдосталь.
Про це ми запитали директора Спілки “Борошномели України” Родіона Рибчинського.
“Останні 5-6 років Україна забезпечувала свої потреби у гречаній крупі приблизно на 50%, ще 50% гречки імпортували з росії, Білорусі та Казахстану. Після 24 лютого вся торгівля з росією зупинилась, а забезпечувати поставки з Казахстану стало фізично неможливо, адже вони йшли через територію рф. Отже, дефіцит зумовлений відсутністю сировини. Сподіваюсь, що поступово проблеми з гречкою будуть вирішені. Вже почались поставки насіння в Україну. Це не допоможе виправити ситуацію цього року, але наступного, впевнений, доля української гречки на нашому ринку значно виросте. На фоні зростання цін на гречневу крупу сільхозвиробники будуть зацікавлені у вирощенні цієї культури, а отже, збільшать її посівні площі.
Рис в Україні вирощували у Херсонській та Одеській областях. Але 70% його імпортували морем з Південно-Східної Азії та Пакистану. Зараз рис завозять в Україну, але у значно менших обсягах і по більш високим цінам. Адже поставки йдуть морем до Румунії, а далі - автомобільним транспортом. Шлях став довшим і на ціну впливає подорожчання пального.
Щодо вівсяної крупи. Найбільші обсяги овса в Україні традиційно вирощували у Київській та Чернігівській та Сумській областях. Найзапекліші бої там йшли саме під час посівної цієї культури. Щоправда, великого дефіциту вівсяних я не очікую, адже овес - традиційна для України культура і її висівали і у відносно спокійних регіонах.
Не буде жодних проблем з крупами, які виробляють з пшениці, ячменю, кукурудзи, проса та пластівців з цих культур”, - відповів Родіон Рибчинський.
Про те, чому в Україні дорожчає свинина, Інформатор писав тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.