Чому немає мобільного зв’язку в Україні та коли його відновлять: відповіді Київстар, Lifecell і Vodafone

Пояснюємо, в чому причина відсутності зв'язку та коли очікувати на нього

Чому немає мобільного зв’язку в Україні та коли його відновлять: відповіді Київстар, Lifecell і Vodafone
Не в усіх операторів причина полягає у відсутності електропостачання

В умовах блекауту в містах і селах спостерігаються проблеми з мобільним зв’язком. Держспецзв’язку радять переходити на національний роумінг. Проте абоненти скаржаться і на його роботу. Для того, щоб зайвий раз не нервувати і не зриватись в чатах на операторів, треба визначитись з причиною такого збою. А це своєю чергою дасть розуміння, коли чекати на стабільний контакт. 

Станом на першу половину 24 листопада в Україні працюють лише 44% базових станцій зв’язку. Про це повідомляє Forbes з посиланням на речника Держспецзв’язку Володимира Кондрашова. Зазначається, що найгірша ситуація в Миколаївській, Кіровоградській та Полтавській областях. А Інформатор дізнався, у якому стані відновлення зв’язку у мобільних операторів.

В Vodafone пояснили, що для стабільного зв‘язку необхідне живлення, а резервні акумулятори мають обмежений термін заряду. Наразі всі базові станції забезпечені ними, але резервного живлення вистачає на 4-5 годин. Триваліші або повторні відключення електроенергії призводять до того, що батареї не встигають зарядитись до ємності, потрібної для наступного довготривалого вимкнення світла. На скарги користувачів щодо роботи національного оператора в Службі підтримки радять підключатись до будь-якої мережі.

В Lifecell виникає та ж сама проблема. Оператори повідомляють, що подбали завчасно про генератори, але вони є не крізь – зазвичай перевага надається вузловим технологічним майданчикам та тим станціям, які покривають більше території.

«Тобто загалом мережа працює, але періодично в різних населених пунктах можуть виникнути проблеми зі зв’язком», -- пишуть в чаті підтримки Lifecell.

В компанії також повідомили, що кілька тижнів тому почали тестувати живлення від сонячних батарей. На їхню думку, це зробить обладнання більш автономним на випадок блекаутів.

В «Київстар» повідомили, що проблеми пов’язані не тільки з аварійними відключеннями електроенергії, але й з пошкодженнями мережі. Відсутність зв’язку може бути в усіх регіонах України. Орієнтовані терміни відновлення мережі – до 18:00 30 листопада.

 Як приєднатись до національного роумінгу

Він дозволяє перемикатись між мобільними операторами без зміни сім-картки чи тарифу. Таким чином ваші шанси додзвонитись абоненту збільшуються, адже якщо є проблема в одного оператора, інший допоможе. Поради щодо користування національним роумінгом дали в Мінцифри. Перш за все, слід вимкнути автовибір мережі:

  • на Android: перейдіть в «Налаштування», далі – «Мобільна мережа» (чи «Підключення») і «Оператор»
  • на iOS: «Параметри» – «Стільникові дані» – «Вибір мережі».

Після цього слід обрати доступну мережу: Vodafone, Kyivstar чи Lifecell. Якщо зв’язок не з’явився або під'єднатися не вдалось, слід спробувати ще раз або обрати іншу мережу.

«Раз на день намагайтесь повернутися до мережі свого оператора. Вручну або увімкнувши автовибір мережі», - радять в Мінцифри.

Що цьому передувало

23 листопада росія завдала ракетних ударів по Україні. Генштаб повідомив, що країна-терорист випустила 67 крилатих ракет та 10 ударних БПЛА "Ланцет". ЗСУ вдалось збити 57 ракет та 7 безпілотників. Обстріл призвів до знеструмлення атомних електростанцій. Деякі ракети влучили в житлові будинки. Внаслідок цього у Вишгороді загинуло 5 людей і постраждало 35, в Києві загинуло 3 людей, 11 людей постраждало. Деякі міста і цілі області повністю залишились без електропостачання, серед них Житомирщина, Кіровоградщина, Дніпропетровщина, а також Одеса, Хмельницький, частина Запоріжжя, Львів, Київ. Окрім цього, були проблеми з водопостачанням та Інтернетом. 

Раніше ми писали про те, що електрику подали в усі області України. До чого готуватись українцям, якщо удари по енергетиці продовжаться, - читайте тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube