У банках України не вистачає готівкової валюти. Як вирішують проблему?

Дефіцит виник у вересні через проблеми з транспортуванням купюр

У банках України не вистачає готівкової валюти. Як вирішують проблему?

У деяких банках виникла тимчасова нестача готівкової іноземної валюти. Це пов'язано з труднощами з її доставленням з-за кордону. Зараз працюють над розв'язанням цієї проблеми. 

Для цього НБУ за необхідності здійснюватиме операції з обміну безготівкової валюти банків на готівкову валюту для підкріплення кас банківських установ. Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову відбудеться 7 вересня, передає Інформатор. 

Національний банк проводитиме такі операції, доки це буде необхідно. Результати відповідних операцій публікуватимуться в день їх проведення.

"Поточна нестача готівкової валюти в окремих банках є тимчасовою. Національний банк уважно стежить за ситуацією та має достатньо готівкової валюти, щоб підтримувати готівкову валютну ліквідність банківської системи на належному рівні для задоволення потреб українців", – підкреслив заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.

Банкам рекомендують збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб унеможливити виникнення відповідних труднощів у майбутньому. 

"Операції з обміну готівкової валюти на безготівкову між Національним банком та банками України жодним чином не впливатимуть на обсяг міжнародних резервів України", - зазначається у повідомленні. 

Як пише видання Forbes Ukraine, у серпні 2022 року українці купили 1,47 мільярда доларів, продали 1,36 мільярда доларів. Вперше з початку повномасштабного вторгнення рф фізичні особи в Україні за серпень купили на 107 мільйонів доларів валюти більше, ніж продали. У серпні українці продали на 1,168 мільярда доларів валюти готівкою, безготівково – на 199 мільйонів доларів, а купили 1,346 мільярда доларів готівкою і 128 мільйонів доларів валюти безготівково.

Скільки та де українці можуть зняти готівку без банкомата

В Україні крім банкоматів готівку з картки можна зняти на касах у магазинах, АЗС та аптеках. Максимальна сума - 6 тисяч гривень. Під час воєнного стану з рахунку в національній або іноземній валюті можна зняти готівкову гривню у розмірі до 100 тисяч гривень на день. Банкомати видають гроші, інкасатори по можливості підкріплюють їх готівкою.  

Національний банк дозволив клієнтам на територіях, які перебувають під загрозою окупації державою-агресором, знімати готівкову національну та іноземну валюту з рахунків без обмежень за сумою. Рішення про видачу таких коштів ухвалює керівник банку та може делегувати його керівникові філії/відділення банку.

Крім зняття готівки з банкоматів, у разі гострої потреби в готівці ви можете отримати її в магазині, аптеці чи АЗС. Необхідно оплатити будь-яку покупку платіжною карткою і під час розрахунку попросити касира зняти з неї потрібну вам суму готівки. Отримати можна від 500 гривень, але не більше 6 000 гривень (уточнюйте можливу суму видачі на касі торговця).

Нагадаємо, в Україні активізувались шахраї, які маскуються під банки і обіцяють грошову допомогу. Крім того, "ПриватБанк" попереджає українців про чергову шахрайську схему під приводом виплат. 

Також Інформатор писав, що за яких умов курс долара підвищать до 50 гривень і скільки грошей дадуть Україні у 2022 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube