Чому газ у конфорці горить червоним полум’ям? Відповідає «Нафтогаз»

За неякісний газ, облгаз зобов’язаний перерахувати обсяги спожитого газу і виплатити компенсацію

Чому газ у конфорці горить червоним полум’ям? Відповідає «Нафтогаз»
Полум'я має бути синім, інші кольори - ознака небезпеки

В «Нафтогазі України» спростували міфи і теорії змови про «бодяження» газу. І розповіли споживачам, про що говорить зміна кольору газу і як перевірити його якість. Чи повірили люди в роз’яснення «Нафтогазу»?

Чи розбавляють газ облгази?

В «Нафтогазі України» пояснили, що розбавляти газ повітрям не можна, адже це призведе до вибуху. Щоб розбавити газ, до нього потрібно додати будь-який інертний газ, наприклад, гелій. Оскільки вартість інертних газів доволі висока, то розбавляти ними блакитне паливо просто невигідно. Хімічний склад газу контролюється на всіх етапах: від видобутку до транспортування споживачам.
Червоний або жовтий колір полум’я може бути з кількох причин:

  • забруднена газова плита — тоді треба почистити сопло пальника
  • в приміщенні недостатньо кисню — потрібно його провітрити
  •  недостатній тиск у системі — це відповідальність саме облгазів.

Яким є показник якості газу?

Показник якості газу — це теплота згоряння (калорійність). Відповідно до держстандартів, вона повинна становити не менше 7600 ккал/м3. Але українцям постачається навіть більш якісне паливо — з калорійністю у середньому 8300 ккал/м3. За якість газу у газорозподільній мережі відповідає оператор ГРМ (облгаз).

Магістральними газопроводами газ транспортується під високим тиском. Для споживачів тиск понижується до рівня плити, котла або іншого прилада. Облгази отримують для постачання українцям той самий газ, що й споживачі інших європейських країн. Якщо у вас є підозри щодо якості газу або тиску у трубі, напишіть відповідну заяву до облгазу. Він зобов'язаний відреагувати протягом 2-5 днів та направити свого представника за місцем виклику в узгоджений із споживачем час.

Перевірка якості газу

Облгаз каже, що газ — якісний. Однак ви не згодні з цим. Що робити? Можна за власний кошт провести аналіз показників газу в хімлабораторії. Якщо перевірка підтвердить невідповідність газу стандартам, облгаз зобов’язаний перерахувати обсяги спожитого газу і виплатити споживачу компенсацію. Якщо ж перевірка засвідчить, що газ відповідає стандартам, кошти за аналіз не компенсують. Якщо ви помітили проблеми з газовою плитою, зателефонуйте на номер 104, викличте майстра, який зможе відрегулювати та покращити «газове здоров’я» плити.

Що відповіли на це споживачі?

В коментарях до допису про якість газу, який був опублікований на офіційній сторінці «Нафтогазу України» в Facebook, люди написали про конкретні факти зниження якості газу. Наприклад, «як пояснити, що конвектор за місяць споживав 35 м.куб газу і температура повітря була 22-23 градуси, а тепер 90-115 і температура 18-19». Або «самі написали, що газ не можна розбавляти і одразу ж написали, як перевірити якість газу». На більшість коментарів «Нафтогаз» відповів тим, що порекомендував звертатися з питаннями до облгазів, операторів ГТС. Тому що «Нафтогаз України» є постачальником газу. А якість газу контролює Оператор ГТС.

Раніше ми повідомляли, що Кабінет міністрів призначив нового керівника національної акціонерної компанії "Нафтогазу". Ним став Олексій Чернишов. До 3 листопада він обіймав посаду міністра розвитку громад і територій.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube