Чому Будапешт не блокував допомогу Україні: Сіярто назвав головні умови і образився, що його називають "другом Путіна"

Читать на русском

Голова угорського МЗС заявив, що країна захищає свої інтереси, не дозволяючи використовувати свої кошти для підтримки України

Читать на русском
Петер Сіярто
Сіярто пояснив рішення Будапешта розблокувати допомогу Україні від ЄС

Голова угорського МЗС заявив, що країна захищає свої інтереси, не дозволяючи використовувати свої кошти для підтримки України

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто пояснив рішення Будапешта скасувати своє вето на пакет допомоги Україні від ЄС у розмірі 50 мільярдів євро. Угорщина висунула свої умови для розблокування допомоги. У такий спосіб отримавши гарантії, що допомога буде використана за призначенням, а не на військові потреби.

Перша вимога, за словами Сіярто, це заборона на використання коштів для військових поставок зброї. Також до переліку умов входило унеможливлення того, щоб кошти, які заморожені й мають бути спрямовані в Угорщину, за європейськими правилами, опинилися в Україні. Останньою вимогою Угорщини було встановлення механізму контролю витраченої допомоги Києву.

"Угорщина ніколи не брала і ніколи не братиме участі в жодних діях, спрямованих на постачання зброї в Україну. Просто тому, що ми вважаємо, що чим більше зброї постачатиметься в Україну, тим довше триватиме війна, і чим довше триватиме війна, тим більше буде руйнувань і більше людей загине", - сказав Сіярто.

Водночас Сіярто вважає несправедливими, що на угорську владу навішують ярлик "друзів Путіна", хоча насправді вона начебто просто порушує "стратегічні питання".

"Якщо ми висуваємо таку вимогу, то у відповідь отримуємо не обговорення, не вивчення того, як ми можемо знайти рішення, а навішування ярликів друзів путіна, кремлівських пропагандистів або, можливо, російських шпигунів", - поскаржився він.

Як Угорщина блокувала виділення Україні допомоги від ЄС

Нагадаємо, Угорщина не давала затвердити багаторічний бюджет ЄС, у якому закладено 50 млрд євро фінансової допомоги Україні. Без цих грошей шанси Києва успішно протистояти агресії Кремля різко знизяться, особливо з урахуванням того, що головне джерело військової допомоги - американське - поки що вичерпалося через внутрішньополітичні чвари у США.

Наприкінці жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт не підтримає 12-й пакет санкцій проти рф за декількох умов. Якщо обмеження стосуватимуться газу, нафти та атомної енергетики, Угорщина не голосуватиме за це. При цьому раніше подібні санкції вже запроваджувалися, проте для Будапешту завжди робили винятки.

В грудні угорський прем'єр Віктор Орбан наклав вето на виділення фінансової допомоги Україні від ЄС у розмірі 50 млрд євро. У відповідь ЄС підготував план економічних санкцій проти Будапешта, якщо він не погодиться із наданням підтримки Києву.

Нагадаємо, проєкт закону про мобілізацію, що прийнято у першому читанні, містить певну кількість каральних і заборонювальних норм. Які саме з них не мають бути прийняті та чого чекати у підсумку, розповідає політтехнолог Борис Тізенгаузен.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.