Чоловіки більше не промажуть - для них створили ідеальний пісуар - фото

Дослідники винайшли дві нові конструкції, які можуть значно зменшити кількість бризок, зберігаючи туалети чистішими

Пісуари, туалет, світ, вода, економія, аеропорт
Моделі протестували, розпилюючи рідину на поверхні під різними кутами.

Тільки уявіть ці цифри! Близько одного мільйона літрів сечі щодня розливається на підлогу та стіни громадських туалетів. І це тільки у США. А все через сучасні форми пісуарів, які створюють проблеми з гігієною та неприємні запахи. Але тепер, у новому дослідженні, вчені запропонували новий дизайн пісуара, який може значно зменшити цей розлив і покращити гігієну громадських туалетів. Це також має зменшити витрати на прибирання, йдеться в публікації LiveScience.

Пісуари є основним елементом громадських просторів, проте їхній дизайн залишається по суті незмінним протягом понад століття, кажуть дослідники. Використання пісуарів часто призводить до значних бризок - так званого зворотного потоку, оскільки сеча розбризкується при ударі про пісуар. Це утворює краплі, що повертаються на підлогу та користувача.

Ці бризки є розсадником бактерій, що призводить до неприємних запахів у громадських туалетах та потенційного поширення хвороб. Поверхні пісуарів мають значно вищу концентрацію бактерій, ніж традиційні туалети, причому найвищий рівень спостерігається на навколишніх підлогах, констатують вчені. 

Цей високий рівень розливу сечі вимагає частого очищення, використання великої кількості води, через що також є неприємною роботою для персоналу. Крім того - це дорого. 

У деяких ванних кімнатах намагаються зменшити бризки за допомогою сіток для пісуарів чи спеціальних килимків. Водночас виявили, що використання певних наліпок в амстердамському аеропорту Схіпхол зменшує бризки на 50-80% та знижує витрати на прибирання на 8%.

пісуари 1
Найкращі результати показала Cornucopia. Однак Nautilus має ідеальну висоту для людей нижчого зросту,

Нові конструкції пісуарів викликають фурор

Щоб вирішити ці проблеми, команда створила модель, яка показує, як струмінь рідини розбризкується, коли потрапляє на задню частину пісуара. Далі вони протестувала ці моделі, розпилюючи рідину на поверхні під різними кутами.

Вони імітували струмінь сечі, створивши спеціальну насадку, що мала таку ж внутрішню геометрію, як і людська уретра. Вчені використовували забарвлену рідину, щоб краще визначити, куди летять бризки. Вони виявили, що коли струмінь сечі потрапляє на поверхню під кутом менше 30 градусів, рівень бризок знижується лише до 1,4% від рівнів. Це спостерігається в традиційній конструкції пісуарів.

Ці моделі використали для розробки двох нових форм пісуарів - Cornucopia та Nautilus. Вони досягли зменшення розбризкування сечі, причому найкращі результати показала Cornucopia. Однак Nautilus має ідеальну висоту для людей нижчого зросту, включаючи дітей і тих, хто пересувається на інвалідних візках.

Його більший отвір також було б легше чистити, він би краще сприймав погане прицілювання, а отже, також підходив би для використання на човнах або літаках. Якщо врахувати, що об'єм води, необхідної для очищення розлитої сечі, приблизно в 10 разів перевищує об'єм сечі, то щодня можна було б заощадити близько 10 мільйонів літрів прісної води, й це тільки в одній країні!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube