Чоловік витратив 2 300 гривень, але пального за талонами ОККО не отримав - яким було рішення суду

Чоловік переказав кошти за паливні талони ОККО на банківську картку незнайомця

ОККО
Чоловік заплатив за паливні талони ОККО 2 300 гривень, але так і не отримав їх

Чоловік вирішив придбати паливні талони АЗС ОККО. Для цього він переказав на картку іншого громадянина 2 300 гривень, але паливних карток так і не отримав. Про це йдеться у вироку Центрального районного суду Миколаєва, опублікованому 13 січня 2023 року.

21.08.2022 року чоловік під приводом продажу паливних талонів АЗС "ОККО", шляхом обману, заволодів коштами іншого громадянина у сумі 2 300 гривень, які потерпілий переказав на банківську картку. Вказаними коштами він розпорядився на власний розсуд. 

"Потерпілий, дізнавшись від свідка, якого також попередньо було введено в оману, про можливість придбання паливних талонів АЗС "ОККО" вирішив придбати вказаний товар і собі та здійснив дзвінок на мобільний номер. У ході даної телефонної розмови у вказаний час, у чоловіка виник злочинний умисел, направлений на заволодіння чужим майном, а саме - коштами, шляхом обману. Реалізуючи свій злочинний умисел, він під приводом продажу паливних талонів АЗС "ОККО", заволодів коштами у сумі 2 300 гривень, які потерпілий переказав на його особисту банківську картку", - вказується у матеріалах справи.

Потерпілий надав заяву, в якій зазначив, що згоден зі встановленими під час досудового розслідування обставинами, ознайомлений з обмеженням права на апеляційне оскарження згідно з ч. 2 ст. 302 КПК України. Він не заперечує проти розгляду обвинувального акту у спрощеному провадженні, без його виклику та без проведення розгляду на судовому засіданні.  

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального проступку за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. Йому призначили покарання у вигляді 200 годин громадських робіт.

"Дослідивши обвинувальний акт та матеріали досудового розслідування, суд дійшов висновку про доведеність вини громадянина у вчиненні кримінального проступку та кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном (шахрайство) шляхом обману. Розв'язуючи питання про вид і міру покарання, що має бути призначене обвинуваченому, суд, відповідно до ст. ст. 65-67 КК України, враховує, що він вчинив кримінальний проступок, його особу, а саме те, що він є раніше не судимим, за місцем проживання характеризується посередньо, на лікуванні в КНП "Миколаївського обласного центру психічного здоров'я" Миколаївської обласної ради не перебуває, як обставину, що пом'якшує покарання - щире каяття, а також відсутність обставин, що обтяжують покарання. З урахуванням всіх обставин кримінального провадження, суд приходить до висновку, що мета кари виправлення і запобігання вчиненню нових злочинів, що уособлює основний принцип кримінального судочинства не тяжкість покарання, а його невідворотність, буде досягнута у разі призначення обвинуваченому покарання в межах санкції ч. 1 ст. 190 КК України", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube