У листопаді 2022-го та січні 2023 року судді Закарпатської області розбирали справу щодо невдалого працевлаштування
28 листопада 2021 року чоловік відгукнувся на вакансію щодо роботи менеджером обміну криптовалют. В той час він шукав роботу та залишив свій номер на одному з сайтів працевлаштування.
Щоб з’ясувати всі подробиці нової роботи, чоловік переписувався у Viber з жінкою, яка збирала інформацію від претендентів. З діалогу вбачалося, що чоловік мав обов`язково заповнить анкету та оформити картку Digital у Приватбанку або «білу» картку в Monobank. Він обрав останній банк.
“Після заповнення анкети для працевлаштування, на контактний номер телефону надійшло смс - повідомлення про те, що статус анкети підтвердився. Наступним кроком потрібно перейти по гіперпосилання «u.to/WWmkGw» для додачі банківської картки в систему”, - йдеться у матеріалах справи з сайту судового реєстру.
Нічого не підозрюючі, чоловік перейшов за посиланням, заповнив всі поля та став очікувати підтвердження від роботодавця.
Однак, замість приємної новини щодо працевлаштування йому подзвонили з мікрофінансової компанії та запитали, чи дійсно він хоче взяти кредит. Це було несподіванкою, тому що ніяких заявок на позику він не залишав. Тому він відмовився від кредиту та заявку скасували.
“Окрім того, на електронну адресу (чоловіка) від Monobank надійшло повідомлення про те, що хтось увійшов у його аккаунт з невідомого пристрою”, - це вже мало насторожити.
Тоді шукач роботи усвідомив, що його обманули та шахраї хочуть оформити на нього займи та вкрасти гроші. Тому він заблокував картку в Monobank та подав запит до “Українського бюро кредитних історій”. Коли отримав відповідь, то виявилося, що злочинці встигли оформити на нього декілька позик.
Поки в поліції шукали злочинців, чоловік звернувся до суду.
Чоловік просив визнати угоду, яку злочинці оформили в «Фінансовій компанії «Ірбіс», нікчемною.
Ще до суду він повідомив керівника цієї фірми, що не укладав договір, не отримував кошти та сплачувати не в змозі. Постраждалий пояснював, що фінансові шахраї використали його дані, однак це нічого не змінило.
Адвокат компанії наполягав, що договір на 5 тисяч 500 гривень уклали як того вимагали правила і натяку на те, що це робив не власник банківської картки не було. Для перевірки клієнта навіть використали систему ВаnkID НБУ.
Чоловік не заперечував, що номер мобільного телефону, електронної пошти, картка, на яку зараховані грошові кошти, йому не належать.
Окремо суддя встановила, що звернення до поліції ще не означає, що чоловік не оформлював кредит.
Кожна заява у суді має бути підтверджена доказом.
“Посилання (чоловіка) на те, що він не підписував кредитного договору від 30.11.2021, не отримував його, не заповнював ніякої анкети, не отримував ніяких кодів та не робив жодних дій, які б підтверджували його наміри щодо отримання позики від даної фінансової установи - не підтверджуються належними та допустимими доказами”, - до такого висновку прийшла суддя.
Тому у січні 2023 року суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Марина Хамник ухвалила, що договір вона не скасує. Більш того, вона вирішила, що обдурений чоловік має заплатити 2500 гривень адвокату «Ірбіс» за його роботу. На ці рішення вже подали скаргу.
Але це ще не кінець історії. Пам’ятаєте, що шахраї встигли оформити декілька кредитів? Окрім позики в "Ібрісі" злочинці отримали 7 тисяч гривень від компанії "Кошельок". У цьому випадку чоловік теж просив скасувати договір та казав, що він його не укладав. Проте й цього разу суд не став на його бік. Таке рішення у листопаді 2022 року прийняла суддя того ж суду Наталія Зарева.
Інформатор писав, що вночі злодії викрали з картки жінки кредити, які оформили на неї у двох компаніях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.