Шахраї оформили на жінку кредити, коли заблокували її номер телефону: що вирішив суд

Читать на русском

У листопаді 2021 року та у серпні 2022 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області з’ясовувала, хто саме оформив спірні угоди та чи має жінка за ними платити

Читать на русском
Жінка з банківською карткою за ноутбуком
Жінка звернулася до поліції та суду

У листопаді 2021 року та у серпні 2022 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області з’ясовувала, хто саме оформив спірні угоди та чи має жінка за ними платити

У квітні 2021 року жінці почали дзвонити та нагадувати, що потрібно повернути борг. Нібито вона брала кредит та не повернула гроші. Проте виявилося, що це могли зробити шахраї, коли викрали її сімку.

Про борг заявила компанія «УКР КРЕДИТ ФІНАНС», яка просила повернути 10 тисяч гривень позики. Проте ні про які кредити жінка не знала та запевняла представників фірми, що вони помилилися.

Однак виявилося, що 3 квітня 2021 року з невідомих причин був заблокований її номер мобільного телефону.

«Мобільний телефон не працював, не здійснювались вхідні та вихідні дзвінки, смс-повідомлення, у зв`язку з чим вона звернулась до оператора Водафон. Там їй пояснили, що відбулась віддалена заміна сім-карти (при цьому таку послугу вона не замовляла!!!). Відповідно всі вхідні дзвінки, смс-повідомлення переадресовувались на інший номер телефону, а номер (жінки) був заблокований», - йшлося у поясненнях, які постраждала надала під час судових засідань.

За версією жінки, якісь злодії заволоділи конфіденційною інформацією відносно неї, заблокували сімку, після чого уклали кредитні електронні договори з різними компаніями.

Щодо цього жертва шахраїв звернулася до поліції та 13 квітня 2021 року було відкрите кримінальне провадження №12021035580000726 щодо порушення недоторканності приватного життя (ч. 1 ст. 182 КК України). 

Після цього жінка найняла адвоката, який з’ясував, що поки телефон не працював, хтось уклав кредитну угоду від її імені на 10 тисяч гривень. За договором, гроші мали повернути за два тижні, але цього не сталося.

Що було у суді

Жінка просила угоду визнати не укладеною. В перекладі на просту мову це означало: суд мав би затвердити, що платити за цим договором не потрібно.

Звісно, у кредитора були проти цього та вважали вимоги безпідставними.

Суддя, дослідивши спірний договір, встановила, що в документі не було хоча б натяку на підпис жінки.

«Договір не підписаний (жінкою), оскільки не містить ні алфавітно-цифрової послідовності, передбаченої законом для одноразового ідентифікатора, ні електронного, ні електронного цифрового підпису, ні аналога власноручного підпису (факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, іншого аналога власноручного підпису) (жінки)», - йдеться в матеріалах справи з сайту судового реєстру.

Також суддя не побачила, що жінка пройшла перевірку та в компанії встановили її особистість, перш ніж підписувати угоду.

«Матеріали справи не містять і доказів того, що (компанією) виконані умови кредитного договору та надано (жінці) кредит у розмірі 10000 грн, оскільки відсутні будь-які докази, що платіжна картка, на яку перерахована вказана сума, належить (жінці)», - зауважила суддя.

Це підтверджувалося відповіддю з «Таскомбанку», куди нібито перерахували кредитні кошти. Виявилося, що жінці не належить картка, на яку могли переказати позику. До того ж мобільний оператор «Водафон» підтвердив, що у день оформлення займу номер телефону постраждалої був заблокований.

Все йшло до того, що суддя визнала договір неукладеним. Таке рішення у серпні 2022 року прийняла суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Тетяна Філюк.

Чи вдалося вирішити питання з іншим боргом

Та ж суддя Філюк у листопаді 2021 року затвердила мирову угоду між постраждалою та компанією «Мілоан». 

Це сталося після того, як жінка подала до суду та просила визнати неукладеною угоду про кредит в 4 тисячі гривень. Коли на прохання постраждалої суд витребував номер картки, куди переказали гроші, з’явилася ідея укласти мирову угоду.

Згідно з нею, жодна зі сторін не мала претензій одна до одної. Про кредит домовилися не згадувати, а «Мілоан» обіцяла прибрати інформацію про спірну позику з кредитної історії жінки.

Інформатор розповідав, що поки житель Кривого Рогу їздив до Києва, у нього вкрали телефон та оформили кредити в 9 компаніях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.