У грудні 2021 року суддя Новокаховського міського суду Херсонської області вирішував, чи є підстави скасовувати кредитні угоди
В січні 2021 року жінка звернулась до банку «Південний» щодо зникнення коштів та про блокування кредитної картки. Про це вона дізналася, коли отримала повідомлення про списання 200 гривень в рахунок боргу по кредиту.
Коли жінка прийшла до банку, то отримала виписку по своїх рахунках. Виявилося, що хтось робив покупки за її гроші.
З інформації з банку вона дізналася, що пізно ввечері 10 та 11 грудня 2021 року злочинці з Одеси за допомогою банківського додатка витратили понад 13 тисяч гривень з її карток. При цьому жінка в цей час була у Новій Каховці.
Тоді ж вночі, 11 грудні, з Запоріжжя та Києва на рахунок жінки зарахували кредити. Це були 4 тисячі гривень позики від компанії “СС Лоун” та 6 тисяч гривень займу від “Лінеруа Україна”.
“Було з`ясовано, що невідомі особи 10 та 11 грудня здійснили дві заміни сім-карти телефонного номера, яким користується (жінка) про що було повідомлено оператором ПрАТ «ВФ Україна» під час усного звернення”, - йдеться у матеріалах справи з сайту судового реєстру.
За версією постраждалої, злочинці отримали в розпорядження її номер телефону та використали його для ідентифікації на сайтах фінансових компаній. Далі вони витратили ці кошти на свій розсуд.
Жінка звернулася до поліції й там зареєстрували два кримінальних провадження №120212350700000007 та №12021235070000036. Поки в поліції шукали шахраїв, жінка спробувала захиститися у суді.
Жінка просила визнати кредитні угоди недійсними та зобов`язати видалити всі згадки про неї щодо боргів. Звісно, що кредитори проти цього заперечили та заявили, що вона проходила реєстрацію та перевірку перед тим, як отримати кошти. І система нібито не знайшла підстав відмовляти у кредитах.
Адвокат жінки наполягала, підпис електронної угоди за номером мобільного, який не зареєстрований в оператора та обслуговується на передоплаті не говорить про те, що це робила саме постраждала.
“В Україні можливе використання знеособлених стартових пакетів операторів мобільного зв`язку, під час яких не ідентифікується фізична особа за паспортними чи іншими документами”, - запевняла захисниця.
Однак жінка сама підтвердила, що це її номер телефону був зазначений в угодах. Проте цей номер викрали саме в той час, коли оформлювали позики.
Суддя встановив, що жінка отримувала зарплату у банку “Південний”, де їй також оформили кредитну карту. Та саме на її рахунки потрапили гроші.
Однак жодних доказів, що це зробили злодії та й вироки за кримінальними провадженнями суддя не отримав. Тому у грудні 2021 року суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Геннадій Чирський вирішив, що розривати угоди немає підстав.
На це рішення подали скаргу. З судового реєстру відомо, що засідання мало відбутися у березні 2022 року. Проте ніяких відомостей щодо того, чим закінчилася суперечка немає.
У липні 2021 року, поки суддя Чирський вирішував долю боргів, компанія “Фінфорс”, яка викупила борг у “СС Лоун”, пішла до нотаріуса та примусово хотіла забрати гроші.
Документ від нотаріуса потрапив до приватного виконавця у вересні 2021 року. За цей час борг виріс з 4 тисяч гривень до майже 9,5 тисяч. Однак суддя визнала, що забирати гроші в такий спосіб, поки йде суперечка в суді, неправильно.
Через це у грудня 2021 року суддя того ж суду Юлія Ведяшкіна постановила, що напис нотаріуса не потрібно брати до уваги.
Інформатор розповідав, як на охоронця з Харкова злодії оформили кредити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.