У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Депутат неіснуючої партії
Інформатор продовжує розповідати про тих, хто співпрацює з окупантами. Розповідаємо основні факти біографії однієї з колаборантів Галини Данильченко, яку росія поставила очолювати загарбаний окупантами Мелітополь.
Свою політичну діяльність Галина Данильченко розпочала у 2014 році, коли стала помічницею проросійського нардепа (колишнього члена «Партії регіонів») Євгена Балицького, який переміг на позачергових виборах після Революції гідності.
Саме завдяки Балицькому майбутня колаборантка Данильченко пішла в органи місцевого самоврядування: 2015 і 2020 року вона була депутаткою Мелітопольської міської ради. Під час свого першого терміну Данильченко займала посаду секретарки міськради. Під час другого терміну була депутаткою від «Опозиційного блоку». Попри те, що до складу Верховної Ради «Опоблок» не потрапив, у деяких регіонах ця проросійська політична сила мала низку прихильників.
У лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення Данильченко одразу перейшла на бік окупантів та закликала місцеве населення почати «жити по-новому», а також оголосила про створення «Комітету народних обранців», які й керуватимуть віднині Мелітополем.
На цьому «діяльність» Данильченко не завершился. У перших числах червня ця жінка заявила, що окупована частина Запорізької області готується до участі у референдумі. А 8 червня колаборантка подала документи на отримання російського громадянства.
Загалом Данильченко регулярно з’являється в ефірах окупантських медіа, де розповідає про соціальне забезпечення мешканців окупованих територій.
Мелітопольська міська рада не визнала Данильченко мером міста, і закликала генпрокурора Ірину Венедіктову притягти її до кримінальної відповідальності за статтею «Державна зрада».
Всі вище перераховані дії Данильченко підпадають під статтю 111 Закону України про відповідальність за колабораційну діяльність. Зокрема, публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України передбачає позбавлення права обіймати певні посади терміном до 15 років.
А за те, що Данильченко обіймає зрадницьку посаду на тимчасово окупованій території, а також веде пропагандистську діяльність на боці країни-агресора, їй загрожує 15 років ув’язнення згідно до українського законодавства.
Наразі Служба безпеки України тримає на контролі ситуацію щодо призначення Данильченко «очільницею» Мелітополя.
Це вже не перший випадок, коли колаборантами стають люди, які у минулому або були членами «Партії регіонів», або співпрацювали з цією політичною силою.
Інформатор вже писав про колаборанта Володимира Сальдо, який до Революції гідності очолював Херсонський осередок «Партії регіонів», а після зміни влади пройшов до Херсонської місцевої ради.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Нагадаємо, через місяць після початку повномасштабної війни Рада національної безпеки та оборони України призупинила діяльність 11 проросійських партій, серед яких і політична сила «Опозиційний блок».
Далі за справу взялися представники суду і вже 8 червня Восьмий апеляційний суд Львова заборонив проросійську партію.