У МЗС Китаю заявили, що поважають суверенітет усіх країн. Крім того, у Пекіні підтвердили, що підтримують їхню територіальну цілісність
Пекін поважає суверенний статус усіх країн, заявила офіційна представниця МЗС Китаю Мао Нін. Так вона відповіла на прохання прокоментувати інтерв'ю посла Китаю у Франції Лу Шайє, в якому той назвав Крим "російським" та засумнівався у суверенітеті колишніх країн СРСР.
Мао Нін підтвердила, що Китай поважає суверенний статус усіх країн і підтримує їх територіальну цілісність.
"Позиція Китаю щодо відповідного питання не змінилася. Щодо територіального суверенітету, позиція Китаю завжди була чіткою. Китай поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність усіх країн та підтримує цілі та принципи Статуту ООН", - підтвердила позицію Китаю Мао Нін.
Йдеться про інтерв'ю китайського дипломата французькому каналу LCI. Китайський дипломат Лу Шайє заявив, що країни колишнього СРСР "не мають ефективного статусу в міжнародному праві, оскільки немає міжнародної угоди, яка конкретизувала б їх статус як суверенних країн".
Щодо Криму, то, за словами Лю Шайє, "це залежить від того, як ви сприймаєте проблему". Посол заявив, що півострів "спершу належав росії", а за часів СРСР Микита Хрущов віддав його Україні.
Слова посла Китаю викликали різку реакцію у представників Латвії, Литви, Естонії та України. Так, посол України у Франції Вадим Омельченко, реагуючи на висловлювання Лу Шайє, заявив, що у дипломата або "очевидні проблеми з географією", або його думка суперечить позиції Пекіна "щодо зусиль щодо встановлення миру в Україні на основі міжнародного права, цілей та принципів Статуту ООН".
Радник керівника ОП Михайло Подоляк порекомендував китайському політику не переказувати російську пропаганду.
У МЗС Франції також повідомили, що "з тривогою прийняли до уваги" заяви Лу Шайє і попросили владу Китаю ще раз прояснити, чи відображають вони офіційну позицію Пекіна.
Перед зустріччю європейських міністрів закордонних справ у Люксембурзі 24 квітня Верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ Жозеп Борель повідомив, що заяви китайського дипломата будуть на порядку денному, і що їх обговорюватимуть в контексті питання про Китай. Борель також повідомив про перегляд і перекалібрування стратегії ЄС щодо Китаю на саміті влітку.
Напередодні зустрічі Борель висловив своє незадоволення щодо коментарів китайського посла, назвавши їх "неприйнятними". Він також висловив сподівання, що ці заяви не є офіційною політикою Китаю.
Міністр закордонних справ Литви Ґабрієлюс Ландсберґіс на зустрічі міністрів ЄС у Люксембурзі висловив своє занепокоєння щодо заяв китайських дипломатів, порівнявши їх із російською пропагандою щодо України. Він заявив, що такі заяви під сумнів ставлять суверенітет країн, кордони, територіальну цілісність інших держав, що є небезпечним у сучасних умовах.
Bloomberg зазначає, що, у підсумку, посольство Китаю у Франції видалило стенограму інтерв'ю з послом у своєму акаунті WeChat. На офіційному сайті посольства інтерв'ю не опубліковано.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Китай підтримав Макрона щодо початку мирних переговорів між Україною та росією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.