Розмова Зеленського з Сі Цзіньпіном більше потрібна Китаю: контакт налагоджено, росія роздратована

Для Китаю у взаємовідносинах з Україною «час настав»

Зеленський розмовляє з Сі Цзіньпіном
Китай - Україна: контакт налагоджено

Версії про переговори України та Китаю вже відомі. Зеленський зазначив, що призначення посла України в Китаї дасть потужний поштовх до розвитку двосторонніх відносин. Сі Цзіньпіна вкотре повторив, що в ядерній війні переможців не буде. Звичайно, крім цього було сказано багато важливого, але головний висновок про ці переговори – контакт налагоджено. І це дуже добре, вважають експерти.

Дзвінок був потрібний Китаю, щод підтвердити, що він є миротворцем

Китай наголосив, що розмова відбулася з ініціативи Києва. Але це не зовсім так. По-перше, 6 квітня китайський лідер Сі Цзіньпінь сам заявив про готовність зателефонувати до президента Володимира Зеленського - у "слушний момент". Про це він сказав під час переговорів зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном.

А по-друге, насправді розмова із Зеленським була потрібна китайській стороні більше, ніж українській. У цьому впевнений керуючий партнер Національної антикризової групи, політолог Тарас Загородній.

"Розмова була потрібна більше Китаю. Це вони заявили, що хочуть припинення війни. Китайці взагалі потрапили у досить цікаве становище з росією. Після візиту Сі до Москви китайці побачили, що путін абсолютно несамовитий. Тож довго чекали, рішення у них «просіло». Але якщо ти миротворець, хочеш миротворити, то маєш говорити з усіма. Китаю потрібний був дзвінок, щоб продемонструвати, що він може і бере участь у врегулюванні конфлікту», - зазначив політолог.

Росія роздратована, але намагається це приховати

Судячи з реакції росії, яку озвучила речник МЗС РФ Марія Захарова, українсько-китайська телефонна розмова там викликала роздратування. Захарова нагадала про те, що Київ не приймає жодних мирних переговорів із росією та президентом путінним.

"Будь-які заклики до світу навряд чи можуть бути адекватно сприйняті маріонетками, керованими з Вашингтона", - сказала дипломат.

І не забула уточнити, що Україна офіційно заборонила комуністичну ідеологію, а голова Комітету з міжнародних справ Верховної ради України Олександр Мережко назвав «комуністичними помилками» належність Тайваня Китаю. Ці слова, певне, призначені для Китаю. Щоб не розслаблялися і не працювали проти «великої росії». Хоча сьогоднішні слова Сі Цзіньпіня про те, що діалог і переговори є єдиним виходом, тому що "в ядерній війні немає переможця" – не що інше, як повторення проросійської тези.

Будь який сценарій війни для Китаю є вигідним

Втім, Зеленський непохитний. Коментуючи розмову із Сі Цзіньпінем, він повторив своє залізне переконання:

"Ніхто не бажає миру більше, ніж український народ. Ми – на своїй землі і боремося за наше майбутнє, реалізовуючи невід’ємне право на самооборону. Мир має бути справедливим і стійким, заснованим на принципах міжнародного права та поваги до Статуту ООН. Не може бути жодного миру за рахунок територіальних компромісів. Територіальна цілісність України має бути відновлена в межах 1991 року", - сказав Президент.

Слід зазначити, що не менший інтерес експертів викликають слова Сі Цзіньпіня про те, що китайсько-українські відносини "пройшли через 31 рік розвитку та досягли рівня стратегічного партнерства".

"Інтерес в Україні вони мають. Не лише за аграрною лінією, а й як ворота до Європи, як логістичний хаб. Для них, загалом, будь-який сценарій війни в Україні цікавий. На жаль. Якщо росія виграє, не дай бог (виграє в їхньому розумінні та розумінні росіян), то це підриває довіру до США. Відповідно, можна буде легше йти завойовувати Тайвань. А якщо росія програє, вона буде в такому ослабленому стані, що все одно потрапить у залежність до Китаю. Але в цілому сьогоднішній телефонний дзвінок хороший, контакт налагоджений. Вони один одного запросили з візитом, що дуже добре. Чи приїде Сі до України – маю сумніви. З різних причин. Думаю, американці будуть проти. Але, повторюю, зв'язок налагоджений. Якщо не помиляюся, останній контакт Китаю із президентом України був аж 10 років тому. Коли янукович їздив до Пекіна до Сі Цзіньпіню. З того часу нічого не відбувалося такого, крім того, що там януковичу було надано мільярдний кредит на купівлю зерна. Не зрозуміло, чи віддали-не віддали. Зрозуміло, що вкрали. Китай, звісно, зацікавлений у Мотор-січі, але ніхто її їм не віддаватиме», - сказав Загородній.

Головне на сьогодні, упевнений політолог, що в Китаї нарешті з'явиться наш посол.

"Це дуже добре. Нам потрібно, щоби там з китайцями працювали. Тому що зараз китайці більше розглядають війну в Україні, не як боротьбу суверенних держав, а як війну метрополії проти провінції, що бунтує. Росіяни зуміли провести там відповідну роботу. Тому з китайцями нам треба говорити", – наголосив Загородній.

Раніше ми повідомляли, що Президент України Володимир Зеленський призначив нового посла України у Китаї. Ним став Павло Рябікін. Раніше він очолював Мінстратегпром.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube