Чи варто очікувати нових хвиль мобілізації в Україні

Читать на русском

У XXI столітті давно не воюють масами

Читать на русском
Чи варто очікувати нових хвиль мобілізації в Україні

У XXI столітті давно не воюють масами

На тлі «часткової» мобілізації в росії, можливому новому витку ескалації та нападу зі сторони Білорусі, ширяться чутки про нову хвилю мобілізації в Україні. Варто нагадати, що від початку повномасштабної війни в нашій країні було введено воєнний стан. Крім того, було проголошено загальну мобілізацію, і її ніхто не скасовував. Експерти вважають, що вона триватиме в штатному режимі й надалі.

Нова фаза війни?

Відомий блогер, у минулому радник голови Офісу президента Олексій Арестович заявляє, що, можливо, мобілізаційні заходи в Україні посилять. Однак, він говорив передовсім про мобілізацію суспільства. Він сказав про це 17 жовтня в розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.

 

«Україна трохи розслабилась. Після Харківської операції виникло відчуття, що це — там, десь далеко. У нас склався такий громадський договір, що десь воює армія та добровольці, а інші можуть посидіти в кафе. Виявилось, що це не так», — сказав Арестович.

За його словами, відбувається друга фаза війни, супротивник знайшов способи ведення бойових дій, які для нас становлять проблему. Частково мобілізовані, які не навчені до ведення бойових дій, усе ж здатні виконувати певні військові функції.

«І ми залазимо в нову фазу війни, яка буде непроста. Від нас потрібна знову мобілізація — психологічна, військова, політична. Цілком ймовірно, що продовжиться мобілізація особового складу. Для цього потрібно бути готовим. Бо коли сюди прийдуть мільйони російських мобілізованих, нам треба буде теж мобілізація», — сказав Арестович.

Ніяких «хвиль» не буде

Радник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смірнов повідомив, що в Україні не передбачено нових хвиль мобілізації. При чому, немає якихось значних проблем із наповненням особового складу військових частин.

«Мобілізація нині має характер не хвиль, а доукомплектації. Є велика кількість охочих, є можливість проходити підготовку, як в Україні, так і за кордоном», — каже посадовець.

 

За його словами, проблем із мотивацією в наших військових немає, так само як і в населення. А отже і проблем із мобілізацією немає. Немає великих складнощів із тим, щоби призвати людей, які дійсно хочуть захищати свою країну. Тому ніхто не буде влаштовувати облави й «хапати всіх підряд», як кажуть панікери.

«У нас повістки просто так не роздають. Були окремі історії, зокрема, для порушників комендантської години тощо. Є велика кількість посад, яка потрібна в тому числі в глибокому тилу, а бійці, які хочуть воювати, захищати свою країну й мають достатню мотивацію, зможуть переміститись у зону бойових дій», — зауважив Смірнов.

Поширення чуток про «хвилі мобілізації» на руку ворогу

Військовий експерт Петро Черник каже, що мобілізація в Україні триватиме до кінця війни у звичайному режимі.

«Мобілізація йшла і йде в штатному режимі. Підкреслюю — у штатному режимі, відповідно до українського законодавства. І вона буде ним іти. Сплесків у мобілізації, на мій погляд, не буде», — переконаний пан Петро.

Петро Черник переконаний, що ворог зацікавлений, аби нагніталися панічні настрої та хаос серед українців.

Він повідомляє, що не передбачається створення нових військових формувань, але чинні військові частини постійно потребують оновлення особового складу.

«В організаційно-штатній частині на час воєнного стану в нас усе вже вирішено. Але не забуваємо, що війна — лихе явище. Гине не тільки ворог, гинуть, на превеликий жаль, і наші захисники. Поповнювати наші втрати і є головним завданням мобілізації. І на цю хвилину якихось екстраординарних обставин навколо цього явища немає», — повідомляє експерт.

Та й взагалі, каже пан Петро, не варто підіймати тональність навколо цієї теми, адже ворог дуже зацікавлений, аби через такі інформаційні сплески нагніталися панічні настрої, хаос серед українців.

Це потрібно москві, щоби ми захотіли швидше закінчити війну — на умовах, яких хоче росія. У цьому річищі і вкидаються всі ці різні інфоприводи: «брудна» ядерна бомба, часткова мобілізація, тактичний ядерний удар, руйнація дамб на Дніпрі, удари по цивільній інфраструктурі, різні заяви й погрози. Як бачимо, ці заходи кремлю не дуже допомагають, і нема підстав вважати, що щось кардинально зміниться.

Раніше Інформатор писав про те, що розкрито злочинну схему, у якій ухилянти прикидалися волонтерами, аби втекти за кордон. Ми також повідомляли, що повістка до військкомату зовсім не означає автоматичну й негайну мобілізацію, а також відповідали на найпоширеніші запитання призовників. Крім того, ми писали про те, чи можуть в Україні мобілізувати безробітного.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Богдан Зосимчук

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.