Пенсіонерам можуть урізати виплати наполовину: кого це торкнеться

Читать на русском

В деяких пенсіонерів можуть забрати від 20 до 50% пенсії

Читать на русском
Пенсіонерам можуть урізати виплати наполовину: кого це торкнеться
Все в законному порядку

В деяких пенсіонерів можуть забрати від 20 до 50% пенсії

Українцям у законному порядку можуть урізати пенсію навіть наполовину. У Пенсійному фонді повідомили, кого це торкнеться.

В ПФУ зазначили, що це передбачає стаття 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а також у Розділі IX Закону "Про виконавче провадження".

Що може спричинити стягнення частини пенсії?

  • судові рішення, постанови та вироки (за майновими стягненнями);
  • виконавчі написи нотаріусів;
  • інші рішення та постанови, виконання яких проводиться аналогічно до виконання судових рішень.

Якщо пенсіонер – боржник, тобто вчасно не сплатив кредит, аліменти, штраф за порушення правил дорожнього руху, не відшкодував завданих збитків тощо, то Пенсійний фонд на підставі рішення виконавчої служби або приватного виконавця має повне право списувати заборгованість за пенсією до повного погашення.

Але слід зазначити, що таке стягнення з пенсійних виплат буде застосовано лише в тому випадку, якщо боржник не має жодних коштів на рахунках у банках, або немає майна, достатнього для покриття боргів у повному обсязі.

З пенсії  може бути відраховано 50 чи 20% її суми, усе залежить від виду стягнень.

Також стягнути частину пенсії можуть у працюючого пенсіонера. В якому випадку? При призначенні (перерахунку) пенсії особі повідомляють про її обов’язок у разі працевлаштування протягом 10 днів подати дані про це до органів Пенсійного фонду. Якщо пенсіонер сам не повідомить про працевлаштування, все одно про це стане відомо. Оскільки систематично здійснюється звіряння даних із державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних та фізичних осіб — підприємців та факт працевлаштування.

Однак на дату звірки вже обчислюється сума надмірно виплачених пенсійних коштів, які доведеться повернути.

Раніше ми писали, що стаж це не єдине, що впливає на призначення та розмір пенсії. Як майбутня пенсія пов’язана з розміром заробітної плати? Експерт пояснив на прикладах. Також раніше ми писали про те, якою буде пенсія у лютому 2023 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.