Головна
Життя
Здоров'я
10:18, 6 Серпня
Информатор UA

Интро

Люди, які через війну тимчасово проживають за кордоном, можуть оформити електронний лікарняний через втрату непрацездатності за спрощеною процедурою. Вони також можуть отримувати соціальні виплати. Про це повідомляє Інформатор з посиланням наНаціональну службу здоров'я України. Йдеться про такі категорії непрацездатності: захворювання або травма загального характеру; догляд за хворою дитиною; вагітність та пологи; ортопедичне протезування. Щоб оформити електронний лікарняний на відстані, потрібно звязатися зі своїм сімейним або лікуючим лікарем. Важливо! Для формування медичного висновку про тимчасову непрацездатність лікар повинен отримати підтвердження підстави набуття тимчасової непрацездатності. Це може бути медичний документ (довідка чи виписка), де буде вказаний діагноз/статус пацієнта. Отримати медичний висновок за такою процедурою можна під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування. Нагадаємо, Ірландіяприйматиме українців на лікування. Крім того,які постраждали через війну, можуть евакуювати за кордон. Такожписав, щобіженці з України втратили право на державне медстрахування. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Чи можуть українці відкрити дистанційно лікарняний за кордоном

Читать на русском
Чи можуть українці відкрити дистанційно лікарняний за кордоном

Щоб оформити електронний лікарняний на відстані, потрібно зв’язатися зі своїм сімейним або лікуючим лікарем

Люди, які через війну тимчасово проживають за кордоном, можуть оформити електронний лікарняний через втрату непрацездатності за спрощеною процедурою. Вони також можуть отримувати соціальні виплати.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Національну службу здоров'я України.

Йдеться про такі категорії непрацездатності:

  • захворювання або травма загального характеру;
  • догляд за хворою дитиною;
  • вагітність та пологи;
  • ортопедичне протезування.

Щоб оформити електронний лікарняний на відстані, потрібно зв’язатися зі своїм сімейним або лікуючим лікарем. Важливо! Для формування медичного висновку про тимчасову непрацездатність лікар повинен отримати підтвердження підстави набуття тимчасової непрацездатності. Це може бути медичний документ (довідка чи виписка), де буде вказаний діагноз/статус пацієнта.

Отримати медичний висновок за такою процедурою можна під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування.

Нагадаємо, Ірландія прийматиме українців на лікування. Крім того, українців, які постраждали через війну, можуть евакуювати за кордон.

Також Інформатор писав, що у Чехії біженці з України втратили право на державне медстрахування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.