Чи можна підключити роутер до павербанка чи ноутбука: поради від експерта на випадок відключень світла

Читать на русском

У часи постійних відключень варто вміти підживити ваші ґаджети за допомогою всього, що є під рукою

Читать на русском
Чи можна підключити роутер до павербанка чи ноутбука: поради від експерта на випадок відключень світла
Як підготуватися до відключень: що можна зарядити павербанком

У часи постійних відключень варто вміти підживити ваші ґаджети за допомогою всього, що є під рукою

Експерт з електрообладнання Ігор Кочет на своєму стрімі розповів декілька цікавих деталей про можливість підживлення одних пристроїв від інших. Зокрема, він зачепив питання підключення роутерів, ноутбуків та телефонів до інших акумуляторів, включно з павербанком. Також він розповів, чи можна підключити роутер до павербанку, та як це краще за все зробити. 

Ігор Кочет розповів про те, як можна користуватися різними ґаджетами та пристроями у випадку відключень, аби заряджати ними один одного. Деякі пристрої, які з виду можуть лише споживати енергію, можна також використати для підзарядки інших. Звичайно, мова йде про такі ґаджети, які мають власні батареї чи акумулятори, що можуть тримати заряд. Експерт умовно поділив пристрої та ґаджети на три групи: генерація енергії, зберігання енергії та споживання енергії. 

Загальна схема

Схема потужності пристроїв та їх прямого поєднання
Схема потужності пристроїв та їх прямого поєднання


Кожна група також поділена на окремі підкатегорії. Усі вони мають різну потужність, а у випадку з ґаджетами – різний рівень споживання енергії. Справа в тому, що для з’єднання різних накопичувачів енергії з приладами-споживачами потрібно також знати, чи вистачить для цього напруги в вашому тимчасовому джерелі енергії. Наведена схема допоможе краще зрозуміти, який прилад на яку потужність мережі чи джерела розрахований. Уже продемонстровані стрілками зв’язки вказують на стандартне підєднання акумуляторів від пристроїв з самими пристроями, для яких вони призначені. 

Також доволі проста ситуація з приладами, що мають однаковий показник напруги. Наприклад, лампочку на 12В ви можете поєднати з акумулятором від ноутбука чи електроінструмента. Також питання стосується і роутера – враховуючи, що інтернет в більшості випадків залишається, а не працює при відключеннях тільки сам роутер, то ви можете таким чином повернути собі зв’язок з мережею. Здебільшого, роутери розраховані на живлення на 5, 9 чи 12В. У більшості випадків ви можете під’єднати свій роутер просто до павербанка, і він буде працювати. Головне, аби були підходящі шнури для з’єднання. В інших випадках, з’єднати роутер можна з акумуляторами від рації, ноутбука, чи автомобільного акумулятора. У такому випадку усе це буде працювати без жодних проблем. 

Фактично, будь-який пристрій з акумулятором можна з’єднати напряму зі споживачем, що будуть відповідати один одному за потужністю. Усе це ви можете побачити на схемі, або дізнатися, знайшовши інформація про конкретно ваші пристрої. 

Як збільшити потужність джерела

 

Цікавим питанням також є й те, як збільшити можливість нашого тимчасового джерела. Наприклад, лампочку на 12В можна підключити до павербанку, хоч він і видає усього 5В. Це можна зробити за допомогою спеціальних перетворювачів енергії. Вони допомагають збільшувати потужність джерела за рахунок збільшення споживання. 

Використовувати можна PD Trigger – пристрій, фактично, надає команду джерелу енергії видати потрібні показники напруги для з’єднаного ґаджету. Проте, збільшити напругу надто сильно не вийде – максимум в 2-3 рази від початкової, та й від перевантаження джерело може перегріватися. 

Таким чином, до прикладу, стандартний роутер на 5В можна з’єднати напряму з павербанком, і ви нічого не втратите. Водночас, більш потужні роутери можна під’єднати до них за подібною схемою – у більшості павербанків уже є вбудований перетворювач енергії, який може збільшувати напругу від павербанку в залежності від потреб. Ви можете спостерігати таке явище, якщо ваш телефон має функцію швидкої зарядки – при приєднанні до павербанку функція також працює за рахунок збільшення напруги, що подається на телефон. 

Отже, якщо вам потрібно підживити пристрій, що потребує високої напруги від джерела, що «недотягує», але бажано, не більше, ніж у 2 рази, то ви можете знайти спеціальний перетворювач енергії, та приєднати його до цієї мережі. Водночас, послідовне з’єднання декількох однакових джерел, як акумуляторів, дає вам об’єднану мережу, що має вдвічі більшу потужність. Так, ви можете з’єднати послідовно 2 акумулятори на 12В, отримавши повністю працюючу мережу на 24В, і обійтися без перетворювачів. 

Відключення світла

Російські ракетні атаки по енергосистемі України призвели до необхідності ввести екстрені та віялові відключення світла. Станом на 4 листопада в Україні на у декількох містах країни проводяться саме екстрені відключення. Вони потрібні для того, аби зберегти цілісність мережі, та вводяться без графіків, а у разі нагальної потреби. 

Відключати можуть саме ті будинки та населені пункти, які мають найбільший ризик негативного впливу на мережу. Зокрема, це залежить від того, які шляхи постраждали від атаки, наскільки сильно споживачі в тому чи іншому місці навантажують систему, і де саме проводяться ремонтні роботи. Таким чином, економія електроенергії допоможе вам зменшити ризик екстрених відключень. 

Нагадаємо, що французький телеканал показав масштаби руйнувань однієї з ТЕС ДТЕК після терористичних ударів росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.