Універсальна батарея живлення - чи варто придбати, чим відрізняється від павербанку

Читать на русском

Потужні павербанки та безперебійники вирішують проблему лише частково

Читать на русском
Універсальна батарея живлення - чи варто придбати, чим відрізняється від павербанку

Потужні павербанки та безперебійники вирішують проблему лише частково

Один з дієвих варіантів резервного живлення в квартирах – це акумулювати електроенергію доки вона є. Щоб потім витрачати її «з накопичених запасів» у разі перебоїв. Чим варто запастись на випадок серйозних перебоїв з електрикою? Найпростіший варіант - павербанк чи універсальна батарея живлення. Ці прилади діють приблизно за однаковою схемою, а розрізняються потужністю акумулятора та відповідно, ціною.

Перш ніж зробити вибір, який з варіантів резервного живлення обрати – зверніть увагу на її потужність. Щоб з часом не розчаруватися у нездійснених очікуваннях.

Потужності резервної системи живлення має вистачати на підтримку критично необхідних електроприладів — комп’ютерів, освітлення, для заряджання ноутбуків та телефонів. Проте вона не зможе забезпечити потреби для постійної роботи обігрівачів, бойлерів, холодильників та електропічок. Це головне, що треба враховувати при підготовці до можливих складних умов цієї зими.

Повербанки

Павербанки – це найпростіше рішення. Достатньо включити їх в розетку, щоб вони самі заряджалися, коли є світло, а у випадки відсутності електроенергії включити електроприлади в них.

Переваги такого рішення:

  • Не потребує додаткових навичок від користувача;
  • Мобільність;
  • Зручна індикація рівня заряду;
  • Велика кількість додаткових роз’ємів, включаючи автомобільні прикурювачі та USB.


Недоліки такого рішення:

  • Як правило, маленька ємність універсальних батарей;
  • Неможливість додати акумуляторні блоки, щоб збільшити ємність батареї;
  • Неможливість замінити акумулятори після їх деградації;
  • Висока ціна;
  • Мала потужність.


Що необхідно знати про ємність павербанків

На етапі вибору ємності багато покупців роблять основну помилку — намагаються дізнатися, скільки циклів зарядки забезпечить «банка», розділивши її номінальний об'єм на ємність батареї гаджета. Але жоден Power Bank не віддає накопичену енергію повністю!

В ідеалі універсальна мобільна батарея об'ємом 3000 мАг повинна б повністю зарядити смартфон з батареєю 3000 мАг. Але ККД більшості «банок» становить близько 80-90% (інша енергія витрачається на роботу самого пристрою). Тому слід вибирати мобільну батарею не «впритул», а із «запасом».

У магазинах продається величезна кількість різних моделей Повербанків об'ємом від 1500 до 50000 мАг. Найпоширеніші - на 10000-12000 мАг. Зазвичай їх вистачає на дві-три підзарядки смартфона з середньостатистичною батареєю 3000-4000 мАг.

Універсальні батареї для резервного живлення квартири

Вибір не тільки для квартири, але й для офісу. Перш ніж обрати саме цей вид резервного живлення, зверніть увагу на те, що він потужний, дорогий, але не вирішує проблему для роботи низки побутових пристроїв таких, як обігрівач або чайник. Батареї безперебійного живлення – вибір для тих, хто довго працює за комп’ютером та постійно використовує різноманітні гаджети.

Джерело безперебійного живлення — це автоматичний пристрій, що дає можливість підключеному обладнанню деякий час працювати від акумуляторів ДБЖ при зникненні електричного струму в мережі або при виході його параметрів за допустимі межі. Крім того, ДБЖ здатне коригувати параметри (напругу, частоту) електроживлення. Часто застосовується для забезпечення безперебійної роботи комп'ютерів. Може поєднуватися з різними видами генераторів електроенергії.

Існує три схеми побудови ДБЖ:

  • резервне ДБЖ використовується для живлення персональних комп'ютерів або робочих станцій локальних обчислювальних мереж. Практично усі недорогі малопотужні ДБЖ, що пропонуються на вітчизняному ринку, побудовані за резервною схемою. При виході електроживлення за нормовані значення напруги (або за його відсутності) ДБЖ автоматично перемикає підключене навантаження до живлення від акумуляторів (за допомогою простого інвертора). Після відновлення нормальної напруги ДБЖ знову перемикає навантаження на живлення від мережі. Недоліком цього виду ДБЖ є несинусоїдальний вихід і відносно довгий час перемикання на живлення від батарей. За рахунок ККД близько 99 % практично безшумні та з мінімальним виділенням тепла. Не можуть коригувати ні напругу, ні частоту (VFD по класифікації МЕК.).
  • інтерактивне ДБЖ — те ж саме, що й резервне, але, крім того, у нього на вході присутній ступінчастий стабілізатор напруги, що дає змогу отримати регульовану вихідну напругу. (VI по класифікації МЕК.) Інвертори деяких моделей лінійно-інтерактивних ДБЖ видають напругу як прямокутної або трапецеїдальної форми (як у попереднього варіанту), так і синусоїдальної форми. Час перемикання менший, ніж в попередньому варіанті, оскільки здійснюється синхронізація інвертора з вхідною напругою. ККД нижче, ніж у резервних.
  • оn-line або подвійного перетворення (он-лайн, неавтономний режим) — використовується для живлення файлових серверів і робочих станцій локальних обчислювальних мереж, а також будь-якого іншого обладнання, до якого пред'являються підвищені вимоги щодо якості мережевого електроживлення. Принцип роботи полягає в подвійному перетворенні (double conversion) роду струму. Спочатку вхідна змінна напруга перетворюється в постійну, потім назад у змінну напругу за допомогою зворотного перетворювача (інвертора). Час перемикання тотожний нулю. ДБЖ подвійного перетворення мають невисокий ККД (від 80 % до 94 %), через що відрізняються підвищеним виділенням тепла і рівнем шуму. На відміну від двох попередніх схем, здатні коригувати не лише напругу, а й частоту.


Якщо ви мешкаєте у приватному будинку, ви можете придбати електрогенератор. Як їх обирати, Інформатор писав тут.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.