Сильний біль є сильним стресом.
Кожен з нас переживав моменти, коли сильно бився пальцем об стілець чи ліктем об крісло. В цей момент інколи здається, що в очах темніє, а з кінцівкою можна попрощатись! Насправді ж інтенсивність болю спадає вже за кілька секунд, а загальний стан нормалізується. Та чи може призвести до втрати свідомості чи навіть смерті сильний затяжний біль. Медики дали відповідь на це питання.
Люди дуже чутливі через складну мережу нервів, яка проходить по всьому нашому тілу. Нервова система людини надзвичайно розгалужена. Наші нерви можуть реагувати на зміни температури, хімічного балансу чи тиску, але біль відчуває мозок, пише Iflscience.
Коли ви, скажімо, забиваєте палець на нозі, біль насправді відчувається не в пальці ноги. Біль є результатом аналізу, де мозок поєднує сенсорну інформацію з очікуваннями на основі попереднього впливу. Це означає, що коли мозок "створює" відчуття болю, він зазвичай вибирає вже "знайомий сценарій". Отже, біль, по суті, є інтерпретацією інформації мозком людини.
Біль сам по собі не здатен вбити, але його фізіологічні наслідки можуть. Так, коли людина підхоплює вірус, її імунна система реагує, щоб захистити тіло. Вона ініціює запалення – і біль є одним із основних його ознак.
Біль спричинений тим, що нерви у тілі відчувають - імунні клітини активні, й тіло піддається атаці. Нерви реагують, надсилаючи сигнали мозку, щоб спонукати відпочити та не рухатися занадто багато, доки імунна система не виконає свою роботу і запалення не піде.
Біль також може підвищити ризик смерті людини через стрес, який він створює для організму.
Сильний біль є сильним стресом. Він здатен викликати тяжку тахікардію та гіпертензію. Подібні спалахи болю можуть збільшити частоту серцевих скорочень людини до понад 100 ударів на хвилину та спричинити небезпечно високий кров’яний тиск. Це може створити таке навантаження на серце, що спричинить коронарний спазм, серцеву аритмію та раптову смерть.
Отже, хоча біль сам по собі не є прямою причиною смерті, він може мати значний вплив на організм пацієнта, якщо його не лікувати належним чином. На щастя, сфера анестезії означає, що ми можемо блокувати навіть сильний біль, наприклад, під час операцій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.