Чи дадуть субсидію тим, хто продав майно на суму понад 100 тис. грн: пояснення ПФУ

У Пенсійному фонді пояснили, чи можна отримати субсидію після продажу майна

Стало відомо, чи отримають субсидію громадяни, які продали майно
Субсидії

Українці перед опалювальним сезоном активно оформлюють субсидії на оплату комунальних послуг. Проте в деяких випадках державну допомогу можуть не нарахувати. У Пенсійному фонді України пояснили, чи можна отримати субсидію, якщо планується продаж майна.

Річ у тім, що за правилами в субсидії відмовляють громадянам, які робили покупки або мають депозити на суму понад 100 тисяч гривень. Громадянин поцікавився в експертів, чи вплине на субсидію продаж майна на суму понад 100 тисяч гривень. Уточнюється, що продаж громадянин планує на листопад-грудень цього року, а субсидію на комунальні послуги хоче отримати вже на опалювальний сезон 2023-2024 років.

У Пенсійному фонді України пояснили, що доходи за листопад 2023 року будуть враховуватися при призначені субсидії в травні 2024 року. Якщо казати про оформлення пільги на цей опалювальний сезон (2023-2024 років), то враховуються доходи домогосподарства за перший-другий квартал 2023 року (тобто, до червня).

Водночас у ПФУ підкреслюють, що громадяни у випадку обставин, які впливають на право на субсидію, повинні обов'язково повідомити про це Пенсійному фонду. Передати інформацію необхідно протягом 30 днів з моменту настання цих обставин. Наприклад, отримання ним або членом сім’ї особи із складу домогосподарства одноразово доходу у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (67 100 грн).

Однак за винятком, якщо це гроші благодійної допомоги, що надається на здобуття освіти, отримання медичних послуг, подолання наслідків стихійного лиха, аварій, епідемій та епізоотій загальнодержавного або місцевого характеру, екологічних, техногенних та інших катастроф у місцевостях, оголошених зонами надзвичайної екологічної ситуації; страхових виплат на медичну та соціальну допомогу; спадщини у вигляді нерухомого майна або основної його частини; гранту або стипендії на навчання.

Субсидії в Україні

Раніше заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко пояснював, чи можна оформити субсидію, якщо є борги за комунальні послуги. За його словами, допомогу з боргами теж можна отримати, якщо підписати договір про реструктуризацію з постачальником. Цей документ, який підтверджує, що людина дійсно сплачує борг, потрібно прикріпити до заяви щодо отримання виплат.

"Субсидії стимулюють платіжну дисципліну, і от ми можемо точно сказати, що 98-99% одержувачів субсидій — це є сумлінні платники за житлово-комунальні послуги, і платіжна дисципліна серед цих споживачів — набагато вища, ніж в середньому взагалі по всіх споживачах", — зауважив Віталій Музиченко.

Також у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій розповідали, як субсидії на комунальні послуги можуть оформити Вимушено переміщені особи. Зазначається, що зробити це можна через заяву до уповноваженої посадової особи сільської, селищної, міської ради. Також це можна зробити в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), або в сервісному центрі Пенсійного фонду України. Які документи потрібно надати для оформлення субсидій:

  • Заява про оформлення субсидії на комунальні послуги;
  • Декларація про доходи та витрати, в якій зазначається склад домогосподарства (члени родини, які проживають разом);
  • Паспорт громадянина України;
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • Довідка про статус Вимушено переміщеної особи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube