Як ВПО можуть оформити субсидію на "комуналку" - в уряді дали роз'яснення

Стало відомо, які правила для оформлення субсидій ВПО

Субсидії, паспорт
Експерти пояснили, куди звертатися ВПО для оформлення субсидій

Вимушено переміщені переселенці (ВПО) в Україні теж мають право на отримання субсидій на комунальні послуги. Зокрема, це стосується й тих громадян, які проживають без укладання договору про оренду. Експерти пояснили, як в такому випадку оформити соціальну допомогу.

Про це повідомляється на офіційному порталі Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій. Оформити субсидію на комунальні послуги ВПО можуть через заяву до уповноваженої посадової особи сільської, селищної, міської ради. Також це можна зробити в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП), або в сервісному центрі Пенсійного фонду України. 

Слід зазначити, що подавати заяву на оформлення субсидій на комунальні послуги українці також можуть онлайн, не виходячи з дому. Зробити це можна через портал Дія, а також через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Варто зважати на те, що в такому випадку громадянин повинен мати електронний підпис (для підтвердження заяви). 

Які документи потрібно надати для оформлення субсидій:

  • Заява про оформлення субсидії на комунальні послуги;
  • Декларація про доходи та витрати, в якій зазначається склад домогосподарства (члени родини, які проживають разом);
  • Паспорт громадянина України;
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • Довідка про статус Вимушено переміщеної особи. 

Субсидії в Україні

Деякі українці вже цьогоріч можуть не отримати субсидії на комунальні послуги. Про це розповіла директорка департаменту Пенсійного фонду Олена Охріменко. За її словами, йдеться про громадян, в яких є заборгованість за комунальні послуги. Це стосується тих, в кого заборгованість виникла протягом трьох місяців, а сума боргу перевищує 680 гривень. Субсидію можуть дати лише у випадку, якщо людина погасить борг або оформить договір про його реструктуризацію (для цього треба звертатися до оператора, який надає комунальну послугу). 

Також пояснювалося, що дізнатися про результат подачі заяви на субсидії можна онлайн, не виходячи з дому. Для цього Міністерство соціальної політики відкрило доступ до Єдиного реєстру отримувачів житлових субсидій. Тепер для того, щоб дізнатися, чи нарахували вам субсидії, достатньо зайти на портал реєстру та ввести свої дані (поштова адреса). У реєстрі також міститься інформація про розмір субсидії за опалювальний та неопалювальний сезони. 

Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, що робити у випадку смерті одержувача субсидії на комунальні послуги

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube