«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Майже всі опитані підліткі впевнені в перемозі у російсько-українській війні
86% українських підлітків планують своє майбутнє саме в нашій країні. Про це свідчить всеукраїнське опитування «Підлітки та їхнє життя під час війни: настрої, цінності, майбутнє», проведене благодійним фондом «Клуб Добродіїв». Також 95% дітей впевнені в тому, що Сили оборони переможуть ворога на фронті.
Відповідні результати опитування опубліковані на сайті Фонду. Загалом, показник у 86% бажаючих залишитися в Україні – це рекордне значення. Раніше втричі менше підлітків прагнули в майбутньому залишатися в Україні.
Щодо хвилювань, то найбільше наших підлітків хвилює саме війна – 73% опитаних назвали цю причину. Крім цього проблеми їм приносять відключення світла, вибухи, сирени та тривоги. Також вони хвилюються через службу родичів у ЗСУ та обмеження у комендантську годину.
87% українських дітей впевнено кажуть, що їхнє життя зазнало найбільших змін саме під час війни. Інші 13% обрали COVID-19. У більшості (38%) основною зміною став страх за життя та здоров’я як себе, так і своїх близьких. Друге місце зайняла невизначеність у майбутньому – 12%. Третє місце зайняв переїзд друзів в інші міста чи за кордон – 11%.
«Попри те, що війна – ключова причина занепокоєння підлітків, 93% з них вірять у себе та власні сили й вважають, що докладають зусиль для самореалізації, а майже 70% знають, ким хочуть стати у майбутньому, хоча й не бачать зараз можливості планувати на довгий період», – зазначили дослідники.
70% підлітків планують жити та навчатися в України. При цьому, 90% хочуть приносити користь своїй державі. За час російського вторгнення вже 43% опитаних долучалися до волонтерства – збирали кошти, плели маскувальні сітки чи готували та роздавали їжу.
Окремим питанням було б, що б зробили підлітки, якби в них раптом з’явився мільйон доларів. Більшість з дітей впевнено віддали б їх на ЗСУ. На другому місці бажання витратити їх на допомогу родині або іншу благодійність.
Опитування проводилося в Києві, Львові, Одесі та Дніпрі. Загалом опитано 600 підліткові 13-10 років.
Нещодавно серед українців провели опитування щодо того, як змінилися їхні доходи за рік вторгнення рф. Загалом більшість жителів нашої країни втратили частину прибутків. 21% опитаних зазначили, що їхні доходили сильно впали, а ще 32% – що вони стали отримувати менше, але не надто. У 36% українців доходи не змінилися.
Водночас, змінюються і економічні очікування українців. Кількість негативних оцінок економічної ситуації дещо зменшилася, а очікування – покращилися. У лютому-березні 2023 року «дуже або досить погано» оцінили економічну ситуацію 55% опитаних. Водночас, 37% визначили її, як «не хорошу і не погану», і тільки 4% – як «хорошу». Проте, тільки 23% очікують погіршення економічної ситуації, 13% – поліпшення, і 45% – що економічна ситуація не зміниться в найближчі місяці.
Нагадаємо, як в Україні ставляться до переселенців і російськомовних громадян: результати опитування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.