Як в Україні ставляться до переселенців і російськомовних громадян: результати опитування

У соціологів викликає занепокоєння ставлення до громадян України, які є росіянами за національністю

Опитування
Українці добре ставляться до біженців

В Україні до переселенців ставляться цілком позитивно. Готові допустити їх у своє найближче оточення 53%. Ксенофобне ставлення до них мають лише 5% громадян. Не викликає занепокоєння ситуація і з російськомовними громадянами. 

42% опитаних погоджуються з тим, що переселенці мають жити в Україні. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного з 22 лютого по 6 березня 2023 року.

Ситуація з біженцями, російськомовними громадянами, та з тими, хто залишився на окупованій території – теж не викликає занепокоєння, ксенофобне ставлення до них мають не більше 14% населення України. Водночас занепокоєння соціологів викликає ставлення до громадян України, які є росіянами за національністю, ксенофобне ставлення до них мають 36% населення.

"Це ставлення вочевидь нераціональне і несправедливе, бо дані соціологічних досліджень показують, що в цілому погляди громадян України – етнічних росіян хоч і дещо відрізняються від поглядів етнічних українців, але не істотно, і ці громадяни так само захищають Україну від ворогів", - йдеться у повідомленні.

На яку соціальну дистанцію готові допустити жителі України представників декількох соціальних категорій 
На яку соціальну дистанцію готові допустити жителі України представників декількох соціальних категорій 

Про опитування

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування у період з 22 лютого по 6 березня 2023 року. Соціологи опитали 2 007 респондентів. Опитування не проводилося на території окупованого Криму та Донбасу, а також з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Кому найбільше довіряють українці

У нещодавньому опитуванні українці відповіли, кому найбільше довіряють. Збройним силам України серед державних та суспільних інститутів довіряють 96% громадян. Далі йдуть волонтери, добровольці, нацгвардійці та рятувальники. Президенту України довіряють 83% опитаних. Більшість респондентів висловлюють недовіру чиновникам (не довіряють 64%), політичним партіям (63%), судам (59%) та Верховній раді України (51%).

Раніше ми писали, у яких сферах життя на думку українців покращилася ситуація. Також українці відповіли, чи доцільно визволяти Крим військовим шляхом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube