«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Попри складну ситуацію та пригнічений емоційний стан, українці залишаються оптимістами і вірять в перемогу
97% українців вірять, що Україна переможе у війні проти Росії. Люди з великим оптимізмом дивляться на майбутнє своєї країни, незважаючи на війну. На думку 74% опитаних у лютому Україна повернеться до кордонів 1991 року. У квітні 2022 року таких оптимістів було лише 53%. Важливо, що високий рівень оптимізму поділяють всі групи опитаних, незважаючи на вік та місце проживання.
Втім, 81% опитаних зазначили, що після 24 лютого 2022 року їх емоційний стан погіршився. Цей процес не залежить від місця проживання. Але варто зазначити, що жінки засмучуються більше чоловіків (88% проти 74%), а респонденти молодше 35 років менше, ніж ті, хто старші за 51 рік (78% проти 84%).
При цьому 93% опитаних не зверталися за психологічною допомогою. У відповіді на це питання різниця між респондентами різної статі, різного віку та мешканців різних регіонів коливається в межах соціологічної похибки. На запитання, чому ви не звертаєтесь за допомогою до психологів, 72% відповіли, що не мають такої потреби (серед них 77% молодших за 35 років та 67% старших за 51 рік, 82% чоловіків та 64% жінок). Брак коштів чи відсутність спеціалістів стали на заваді лише відповідно 14% та 12% респондентів (серед них 19% чоловіки та 9% - жінки).
Упродовж року ЗСУ вдалося звільнити від російських окупантів Київську, Чернігівську, Сумську, Харківську, Миколаївську та частину Херсонської області разом з обласним центром. Також українські військові звільнили острів Зміїний.
Натомість окупантам вдалося захопити і досі утримувати населені пункти Луганської та Донецької областей, частково в окупації перебувають Запорізька та Хрсонська області. Найбільші міста, захоплені росіянами за рік повномасштабного вторгнення - Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Мелітополь, Енергодар.
Уже більше півроку кремлівські найманці намагаються вийти на адмінкордони Донецької і Луганської областей. Штурмують Бахмут, Авдіївку та прилеглі населені пункти. За 13 місяців війни в Україні загинуло більше 170 тис військових РФ.
Нагадаємо, соціологи оприлюднили резуьтати свіжого опитування, в якому українців запитали про те, кому вони довіряють найбільше. Абсолютну довіру здобули ЗСУ, а найменше люди вірять народним депутатам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.