Як закінчиться війна - українці взяли участь в опитуванні

Читать на русском

Попри складну ситуацію та пригнічений емоційний стан, українці залишаються оптимістами і вірять в перемогу

Читать на русском
Українці відповіли на питання, як закінчиться війна
Опитування - як закінчиться віна

Попри складну ситуацію та пригнічений емоційний стан, українці залишаються оптимістами і вірять в перемогу

97% українців вірять, що Україна переможе у війні проти Росії. Люди з великим оптимізмом дивляться на майбутнє своєї країни, незважаючи на війну. На думку 74% опитаних у лютому Україна повернеться до кордонів 1991 року. У квітні 2022 року таких оптимістів було лише 53%. Важливо, що високий рівень оптимізму поділяють всі групи опитаних, незважаючи на вік та місце проживання.

Втім, 81% опитаних зазначили, що після 24 лютого 2022 року їх емоційний стан погіршився. Цей процес не залежить від місця проживання. Але варто зазначити, що жінки засмучуються більше чоловіків (88% проти 74%), а респонденти молодше 35 років менше, ніж ті, хто старші за 51 рік (78% проти 84%).

Як закінчиться війна
Як закінчиться війна
Як закінчиться війна
Як закінчиться війна

При цьому 93% опитаних не зверталися за психологічною допомогою. У відповіді на це питання різниця між респондентами різної статі, різного віку та мешканців різних регіонів коливається в межах соціологічної похибки. На запитання, чому ви не звертаєтесь за допомогою до психологів, 72% відповіли, що не мають такої потреби (серед них 77% молодших за 35 років та 67% старших за 51 рік, 82% чоловіків та 64% жінок). Брак коштів чи відсутність спеціалістів стали на заваді лише відповідно 14% та 12% респондентів (серед них 19% чоловіки та 9% - жінки).

Як змінилася ситуація на полі бою за рік війни

Упродовж року ЗСУ вдалося звільнити від російських окупантів Київську, Чернігівську, Сумську, Харківську, Миколаївську та частину Херсонської області разом з обласним центром. Також українські військові звільнили острів Зміїний.

Натомість окупантам вдалося захопити і досі утримувати населені пункти Луганської та Донецької областей, частково в окупації перебувають Запорізька та Хрсонська області. Найбільші міста, захоплені росіянами за рік повномасштабного вторгнення - Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Мелітополь, Енергодар.

Уже більше півроку кремлівські найманці намагаються вийти на адмінкордони Донецької і Луганської областей. Штурмують Бахмут, Авдіївку та прилеглі населені пункти. За 13 місяців війни в Україні загинуло більше 170 тис військових РФ.

Нагадаємо, соціологи оприлюднили резуьтати свіжого опитування, в якому українців запитали про те, кому вони довіряють найбільше. Абсолютну довіру здобули ЗСУ, а найменше люди вірять народним депутатам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.