Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Попри складну ситуацію та пригнічений емоційний стан, українці залишаються оптимістами і вірять в перемогу
97% українців вірять, що Україна переможе у війні проти Росії. Люди з великим оптимізмом дивляться на майбутнє своєї країни, незважаючи на війну. На думку 74% опитаних у лютому Україна повернеться до кордонів 1991 року. У квітні 2022 року таких оптимістів було лише 53%. Важливо, що високий рівень оптимізму поділяють всі групи опитаних, незважаючи на вік та місце проживання.
Втім, 81% опитаних зазначили, що після 24 лютого 2022 року їх емоційний стан погіршився. Цей процес не залежить від місця проживання. Але варто зазначити, що жінки засмучуються більше чоловіків (88% проти 74%), а респонденти молодше 35 років менше, ніж ті, хто старші за 51 рік (78% проти 84%).
При цьому 93% опитаних не зверталися за психологічною допомогою. У відповіді на це питання різниця між респондентами різної статі, різного віку та мешканців різних регіонів коливається в межах соціологічної похибки. На запитання, чому ви не звертаєтесь за допомогою до психологів, 72% відповіли, що не мають такої потреби (серед них 77% молодших за 35 років та 67% старших за 51 рік, 82% чоловіків та 64% жінок). Брак коштів чи відсутність спеціалістів стали на заваді лише відповідно 14% та 12% респондентів (серед них 19% чоловіки та 9% - жінки).
Упродовж року ЗСУ вдалося звільнити від російських окупантів Київську, Чернігівську, Сумську, Харківську, Миколаївську та частину Херсонської області разом з обласним центром. Також українські військові звільнили острів Зміїний.
Натомість окупантам вдалося захопити і досі утримувати населені пункти Луганської та Донецької областей, частково в окупації перебувають Запорізька та Хрсонська області. Найбільші міста, захоплені росіянами за рік повномасштабного вторгнення - Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Мелітополь, Енергодар.
Уже більше півроку кремлівські найманці намагаються вийти на адмінкордони Донецької і Луганської областей. Штурмують Бахмут, Авдіївку та прилеглі населені пункти. За 13 місяців війни в Україні загинуло більше 170 тис військових РФ.
Нагадаємо, соціологи оприлюднили резуьтати свіжого опитування, в якому українців запитали про те, кому вони довіряють найбільше. Абсолютну довіру здобули ЗСУ, а найменше люди вірять народним депутатам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.