«США припиняють постачати нам ракети для ППО. Це примус до поступової капітуляції. Коли по містам почнуть летіти сотні балістичних ракет і тисячі дронів. І коли все це буде неможливо збивати - нам доведеться сідати за стіл переговорів.»
“Все, закінчився цей етап у моєму житті, де я страждаю і плачу, тепер я хочу по справжньому закохатись, відчути ці почуття і щоб вони були взаємні!”, — ділиться Мішель.
Є багато маркерів, які сигналізують про серйозні проблеми з психічним здоров’ям, і на які варто звертати увагу
Складність проблем із психічним здоров’ям можна оцінити за тим, який вплив вони мають на повсякденне життя, а також з огляду на обставини, які призвели до них. Якщо такі проблеми серйозні, вони можуть негативно впливати на спосіб життя, відносини з іншими та продуктивність роботи.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
"Уявімо, що ви маєте важливий іспит. Хвилюватися і стресувати перед таким випробуванням – нормально. Але якщо ви тривожитеся настільки сильно, що пропускаєте навчальний день, аби цей іспит не складати, це може бути серйозним сигналом і приводом для звернення до спеціаліста з психічного здоров’я, адже тривога порушує повсякденну рутину", - зазначають у МОЗ.
Є багато маркерів, які можуть сигналізувати про серйозні проблеми з психічним здоров’ям, і на які варто звертати увагу. Умовно їх можна поділити на три групи:
Зміни настрою:
Зміни поведінки:
Фізичні зміни:
Якщо ви або ваші близькі маєте одну або кілька з наведених ознак протягом двох тижнів або більше, подумайте про те, щоб звернутися за підтримкою до спеціаліста з психічного здоров’я. Пам’ятайте, що чим довше людина обходиться без лікування, то серйознішими можуть бути наслідки для здоров’я.
Першим кроком до допомоги може стати розмова з тими, кому ви довіряєте. Розкажіть про свої переживання і попросіть про підтримку. Це не замінить звернення до спеціаліста з психічного здоров’я. Проте друзі і близькі можуть підтримати вас в інший спосіб: створити безпечний простір для того, щоби ви могли поділитися почуттями, підтримати вас в процесі лікування, заспокоїти, коли ви перенапружені. Важливо також при появі тривожних ознак обов’язково звернутися до спеціаліста: психолога, психотерапевта чи психіатра.
Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, подолати психологічні травми можна за допомогою 12 простих вправ.
Також Інформатор писав, як допомогти людині пережити втрату близьких.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.