Через суперечки в Конгресі щодо кордонів Україна може не отримати допомогу від США - Politico

В американському парламенті продовжуються політичні баталії між демократами та республіканцями

Допомога Україні від США
А тим часом Україна гостро потребує грошей та зброї від партнерів

В Конгресі США тривають суперечки між демократами та республіканцями. Обговорюється південний кордон Сполучених Штатів та зміни до імміграційного законодавства. Все це ставить під загрозу отримання Україною військової та фінансової допомоги

Про це повідомляє видання Politico. Зазначається, що республіканці висунули демократам вимоги для схвалення допомоги нашій державі. 

Представники Республіканської партії готові розглядати питання фінансування України, однак при виконанні кількох умов їхніми суперниками з Демократичної партії. Йдеться, зокрема, про безпеку американських кордонів.

Так, республіканці погрожують відмовитися від допомоги Україні, якщо демократи не погодяться посилити імміграційне законодавство США. Також серед вимог - відновлення частини стіни на кордоні між США та Мексикою, скорочення кількості осіб, що отримують "гуманітарний пароль" для в'їзду в США, а на додачу - ускладнення правил отримання притулку для мігрантів.

В свою чергу, демократи, природньо, відмовляються виконувати такі вимоги, адже це йде врозріз з політичною програмою та цінностями політсили. Адміністрація в Білому домі також розкритикувала пропозиції приєднати питання фінансування допомоги Україні до безпеки американського кордону.

Майк Джонсон, спікер Палати представників Конгресу США, заявив напередодні, що підтримує зв'язок фінансування України з безпекою кордону. В той час як окремі політики вважають, що навіть міграційної угоди буде недостатньо, аби республіканці погодилися ухвалити допомогу Україні.

"Україна стала своєрідною заручницею 30-річної суперечки республіканців та демократів про кордон. У Сенаті США побоюються, що це може сильно затягнути питання фінансування допомоги Україні", - робить висновок Politico. 

Проблеми з виділенням американської допомоги 

Нагадаємо, що останнім часом питання виділення Сполученими Штатами допомоги для України стало відверто болючим та складним. 1 жовтня Конгрес США ухвалив законопроєкт про тимчасовий бюджет. Він не включав нового фінансування допомоги Україні, тому що цю тему вирішили розглядати окремо. 

Тоді президент Байден запропонував конгресменам виділити 106 мільярдів доларів сумарно на підтримку України та Ізраїлю. Це питання, природньо, викликало невдоволення республіканців. Вони відмовляються голосувати допомогу пакетами, як це робилося раніше, вимагаючи прийняття кожного разу окремого закону. 

Чому так сталося? Причин декілька. По-перше, Байден та демократи вже увійшли в електоральний цикл, який має завершитися важливими президентськими виборами в 2024 році. В цьому контексті республіканці розігрують внутрішньополітичну карту, "качаючи" Байдена, тоді як Україна є одним із болючих питань для чинної американської адміністрації. 

По-друге, допомога нашій державі сильно залежить від успіхів на фронті. Станом на зараз контрнаступ, як сказав головком ЗСУ Залужний, має всі шанси зайти "в глухий кут". Росіяни ж, в свою чергу, самі активно наступають - на ту ж Авдіївку, а місто перебуває під загрозою оточення. Все це викликає певний скепсис в частини американської політичної еліти та ускладнює надання Україні допомоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube