Байден підписав тимчасовий бюджет: чи є у ньому допомога Україні

Читать на русском

Документ запобіг призупиненню роботи уряду - шатдауну, який міг статися сьогодні, 17 листопада

Читать на русском
Байден підписав тимчасовий бюджет
Джо Байден

Документ запобіг призупиненню роботи уряду - шатдауну, який міг статися сьогодні, 17 листопада

Президент США Джо Байден підписав ухвалений Конгресом закон про тимчасове фінансування уряду. Документ не містить допомоги для України та Ізраїлю.

У повідомлення Білого дому про підписання бюджету зазначено, що документ запобіг призупиненню роботи уряду - так званому шатдауну, який міг статися у п'ятницю, 17 листопада. Підписаний документ передбачає фінансування роботи федеральних агенцій до 19 січня 2024 року.

Бюджетом передбачено розширення фінансування ряду програм. Зокрема військового будівництва, виплат ветеранам, виплат на транспорт, житло, розвиток міст, сільське господарство, управління з контролю за продуктами й ліками, а також енергетичні та водні програми.

Попри вимоги Білого дому, у бюджеті не передбачено додаткових коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону. Не передбачені кошти й на охорону кордонів.

Доля пакету допомоги для України на понад $61 млрд, який Білий дім запросив у парламенту, залишається невизначеною. Спікер Джонсон оголосив, що дозволить голосування з цього питання, але деякі демократи скептично ставляться до того, чи дотримає він свого слова. Демократи все ще сподіваються, що це стане можливим після перерви на День подяки, тобто на початку грудня.

Пакет допомоги вичерпується

Раніше заступник речника Пентагону Сабріна Сінгх визнала, що Вашингтон змушений обмежити підтримку України через вичерпання коштів, наданих Конгресом. Вона повідомила, що наразі Міністерство оборони США використало вже 95% із $62,3 мільярдів доларів, які передбачені на підтримку України з початку війни.

У бюджеті Міністерства оборони залишилося $1,6 мільярда лише на озброєння, яке відправляють українцям. У свою чергу, до спеціального фонду президента тоді було включено 5,4 млрд доларів виключно на військові потреби Києва. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.