Прага потребує фінансування від партнерів, щоб доставити для потреб ЗСУ півмільйона снарядів калібру 155 мм і 300 тисяч снарядів калібру 122 мм
Президент Чехії Петр Павел знайшов спосіб, як здолати снарядний голод у Збройних силах України. Він назбирав по всьому світу для потреб українського війська аж 800 тисяч снарядів. Але є нюанс - потрібні кошти на їхнє доставлення в Україну з Чехії.
Під час безпекової конференції, яка проходить у суботу, 17 лютого, в німецькому місті Мюнхен, Павел повідомив українській делегації під час ланчу цю добру новину. Але чеський президент зауважив, що на доставку боєприпасів потрібні кошти, яких у Чехії немає.
"Наразі ми знайшли півмільйона снарядів калібру 155 мм, і ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм, які ми зможемо переправити в Україну за кілька тижнів, якщо знайдемо фінансування на це. Ми звернемося за цією допомогою до партнерів в США, Німеччині, Швеції тощо", – сказав він.
Павел (який, до слова, є генералом армії у відставці) пояснив, що шукав військове постачання для України по всьому світу і працював з партнерами по НАТО. Дуже у цьому питання допомогли Данія, Нідерланди, Канада. Саме вони дали ресурси, щоб перевести боєприпаси на склади Чехії.
"Нам треба підтримувати Україну у постачанні боєприпасів з усіх можливих джерел. Нам треба бути такими ж інновативними і гнучкими, як українські солдати, і шукати військове обладнання усюди", – наголосив президент Чехії.
До слова, із чеською підтримкою виник невеликий конфуз. Народна депутатка Олена Шуляк, яка очолює партію Слуга народу, повідомила не про 800 тисяч снарядів від Чехії, а аж про 3,5 мільйони. Свою помилку вона досить скоро виправила, однак деякі ЗМІ встигли поширити цю надто оптимістичну, проте неправдиву інформацію від політикині. Інформацію вона підхопила з соціальних мереж, де поквапилися домалювати приємні цифри, не перевіривши інформацію.
Напередодні Європейська Комісія пообіцяла щорічно постачати Україні до 2 мільйонів артилерійських снарядів. Але є й погана новина: програма виробництва такого об'єму боєприпасів почне діяти лише з 2025 року, тоді як снарядний голод ЗСУ відчувають вже зараз. У березні 2024 року ЄС обіцяє доставити понад 500 тисяч снарядів на потреби українському війську, хоча раніше мова йшла про мільйон.
З добрих новин останніх днів щодо снарядів: Німеччина й надалі вкладатиме кошти у виробництво боєприпасів для України. Таку заяву зробив міністр оборони країни Борис Пісторіус. За його словами, українські захисники отримають у 2024 році у три-чотири рази більше снарядів. З поганих новин: три країни Європейського Союзу заблокували рішення щодо закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Йдеться про Грецію, Францію та Кіпр. Вони мотивували це тим, що необхідно підтримувати власного європейського виробника.
Троєщинську гілку метро можуть тягнути через Подільсько-Воскресенський міст і Гаванську затоку до ст.м. Тараса Шевченка, звідти - через Лук'янівку до Вокзальної й далі, на Жуляни. Проте наскільки реалістичні ці проєкти - і чи варто взагалі чекати, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.