Три європейські країни заблокували рішення про закупку боєприпасів для України поза ЄС: які їхні аргументи

Йдеться про Грецію, Францію та Кіпр

Блокування закупівель снарядів
Причина такої політики - необхідність підтримки європейського виробника

Одразу три країни Європейського Союзу блокували рішення щодо закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Йдеться про Грецію, Францію та Кіпр. Вони мотивували це тим, що необхідно підтримувати власного європейського виробника.

Про це повідомляє видання Politico. Видання пише, посилаючись на свої дипломатичні джерела

За словами журналістів, наразі європейці можуть бути гордими через те, що вони випередили США за загальною фінансовою підтримкою України. Йдеться про пакет допомоги у розмірі 50 мільярдів євро, узгоджений на початку цього місяця.

"Але їхні зусилля у допомозі Україні з військового погляду є недостатніми. Командувачі на полі бою в стратегічному місті Авдіївка повідомляють, що ситуація "критична", оскільки російські сили обстрілюють цей оплот в умовах гострої нестачі боєприпасів для України", - пише видання.

Поки ЄС нарощує виробництво снарядів, він може намагатися полегшити тимчасовий дефіцит боєприпасів для України, використовуючи гроші ЄС для спільного закупівлі боєприпасів на світовому ринку. Однак невелика група країн блокує всі спроби Брюсселю зробити це поза межами блоку.

"Причина? Європейським виробникам зброї потрібні замовлення для обґрунтування збільшення їхнього виробництва", - повідомляють журналісти.

Politico пише, що раніше на засіданні Політичного і безпекового комітету більшість країн ЄС підтримувала використання єврокоштів для закупівлі снарядів, що не виробляються в ЄС, як надзвичайний захід для допомоги Україні. Проте Франція, Греція та Кіпр протистояли цій ініціативі, заявили дипломати.

"Це не зважаючи на те, що старший французький посадовець повідомив моїм паризьким колегам наприкінці минулого місяця, що Франція дозволить закупівлю неєвропейської продукції, якщо блок не виконає свою мету поставки одного мільйона снарядів до України до березня", - пишуть журналісти.

Видання також зазначає, що через ці країни наразі стикаються зі звинуваченням у "байдужості" до Києва. 

"Нам потрібно витрачати більше, ми повинні витрачати ефективніше, ми повинні витрачати європейські кошти", — цитує Politiсo президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляйен. 

Європейська допомога Україні 

Нагадаємо, що наразі Сполучені Штати, які всі два роки великої війни були головним донором України, фактично перестали такими бути. Причина полягає в складній внутрішньополітичній ситуації в Америці напередодні президентських виборів. Тож тепер "першу скрипку" починає грати ЄС. 

Зокрема, нещодавно європейські країни нарешті погодили пакет допомоги в розмірі 50 мільярдів євро. 33 з них - це кредитні кошти, а 17 - гранти, які мають бути залучені за рахунок прибутку з заморожених російських активів у ЄС. 

Однак проблема тут полягає в тому, що Європа значно менше допомагає саме військовими поставками (на відміну від США). Поміч від ЄС переважно стосується безпосередньо функціонування держави: ці гроші йдуть на зарплати, пенсії, "латання дірок" в бюджеті тощо.

У нашому інтерв'ю з Олексієм Гончаренком ми з'ясували, які правки очікувати у запропонованому законопроєкті про мобілізацію. Ми не оминали тему боротьби з "ухилянтами" і дізналися, чому агресивний підхід не завжди є найкращим в цій сфері. Детальні відповіді від народного депутата вже скоро!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube