Боррель закликав країни-члени ЄС активізувати процес замовлення
У п’ятницю, 2 лютого, верховний представник ЄС у справах зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель анонсував, що Україна отримає 524 000 артилерійських снарядів до березня 2024 року. Це становить 52% від обіцянки Європейського Союзу надіслати мільйон снарядів.
Про це йдеться у заяві верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля. Євросоюзу шукає шляхи до розв’язання питання "снарядового голоду".
"Ми знаємо, що на передовій йде запекла битва, що нашим українським друзям терміново потрібно більше боєприпасів і що ми далеко від мети. Проте ми також з самого початку знали, що мета, поставлена минулого року, була дуже амбітною", - заявив Боррель.
Боррель визнав амбітність цілі, встановленої рік тому, та зазначив, що дефіцит боєприпасів на глобальному рівні. Наразі союзники України мають потребу в часі для нових інвестицій, що є серед причин затримки постачання.
Він також наголосив на необхідності збільшення зусиль та швидкості дій, вказавши на рамкові контракти, підписані Європейським оборонним агентством з європейськими виробниками, для спільної закупівлі снарядів. Боррель закликав країни-члени ЄС активізувати процес замовлення, з огляду на доступні фінансові потужності у 1,5 мільярда євро, що можуть бути використані для подальших закупівель.
У п’ятницю, 2 лютого, Чехія закликала до країн Європейського Союзу розширити джерела постачання артилерійських снарядів для України. Влада країни пропонує звертатись за межі блоку через невиконання обіцянки ЄС надіслати 1 мільйон снарядів до кінця березня.
У виданні пишуть, що з критичною нестачею боєприпасів на фронті, Україна потребує негайної підтримки, а Чехія пропонує активізувати закупівлі за кордоном. Враховуючи обмежену кількість снарядів, доступних від ЄС до кінця року,
За інформацією дипломатів, Прага налаштована на фінансування придбання 450 000 снарядів з країн, таких як Південна Корея, Туреччина та Південна Африка. Початковий план ЄС, який передбачав значні інвестиції у збільшення виробництва боєприпасів в самому Євросоюзі. Чеська пропозиція підкреслює нагальну потребу у додаткових постачаннях для України та викликає дискусії про більш глобальний підхід до закупівлі озброєнь.
Водночас ЄС планує компенсувати витрати країнам, що надають снаряди зі своїх запасів, через Європейський фонд миру, а також стимулювати спільні закупівлі. За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, країна переживає "снарядний голод", що робить пошук альтернативних джерел постачання критично необхідним.
Один дипломат повідомив, що цифра 450 000 була озвучена під час неформальної зустрічі міністрів оборони ЄС в Брюсселі в середу. Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала сказав своїм колегам під час саміту лідерів ЄС у четвер, що снаряди можуть бути отримані з-за меж ЄС, щоб допомогти блоку виконати свою обіцянку, за словами іншого чиновника, який був поінформований про перебіг переговорів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.