КОЛИШНЯ – це більше ніж пісня, це закриття важкого етапу нашого життя. Ми пережили кризу, але зрозуміли, що ніколи не станемо "колишніми" одне для одного. Ми вирішили, що будемо разом, не зважаючи на жодні шторми в наших стосунках. Цей трек – про любов, яка перемагає все!
Громадяни країни-агресора не зможуть потрапити до Чехії по шенгенській візі
25 жовтня набуло чинності рішення, згідно з яким росіяни з шенгенською візою не можуть в'їжджати на територію Чехії. Раніше кордони для російських туристів закрили країни Балтії, Польща та Фінляндія. Заборона поширюється на всі туристичні візи, незалежно від держави, яка їх видала.
Це рішення було ухвалено чеським урядом ще 12 жовтня на пропозицію Міністерства закордонних справ.
"Тоді як в Україні російські ракети падають на дитячі майданчики і на людей, які просто їдуть на роботу, щодня через міжнародний аеропорт до Чехії виїжджають до 200 громадян рф. Саме тому ми домовилися, що у в'їзді буде відмовлено тим громадянам росії, які прибувають на територію Чехії через зовнішні кордони Шенгенської зони – тобто через наш міжнародний аеропорт – із метою туризму, спорту чи культури", – пояснив рішення міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.
Процес отримання віз до країн ЄС для росіян став значно тривалішим і дорожчим.
ЄС погодив спрощений візовий режим з росією ще в червні 2007 року. Його метою було полегшити видачу короткострокових віз (не більше 90 днів за 180 днів) на основі взаємності.
24 лютого 2022 року Європейська Рада засудила військову агресію росії проти України та висловила повну солідарність з Україною та її народом. 25 лютого ЄС прийняв додаткові обмежувальні заходи проти росії, а також часткове призупинення дії угоди про спрощення візового режиму для дипломатів, інших російських чиновників і бізнесменів.
Відтоді ЄС ухвалив додаткові заходи у відповідь на дії росії та для підтримки України та українського народу. На своїй неформальній зустрічі 31 серпня міністри закордонних справ досягли політичної домовленості про повне призупинення дії угоди про спрощення візового режиму.
Повне призупинення стосується всіх категорій туристів, які приїжджають до ЄС на короткий термін. Очікується, що Комісія представить додаткові вказівки, щоб гарантувати, що це призупинення не вплине негативно на певних людей, які подорожують до ЄС з основними цілями, наприклад на журналістів, дисидентів і представників громадянського суспільства.
Чехія є першою країною в ЄС, яка зупинила видачу віз росіянам 25 лютого, тобто майже одразу після вторгнення росії до України. Заборона досі діє. Надалі Чехія застосувала таке стосовно громадян Білорусі, окрім гуманітарних випадків.
Нагадаємо, що Чехія визнала Голодомор геноцидом українського народу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Ірина Шпак