У Німеччині готові брати на роботу українців без знання німецької мови: на ринку праці потрібні руки

Німеччина готується до збільшення кількості українських біженців і хоче спростити умови їхнього працевлаштування

Німеччина
В Німеччини працевлаштовані лише 25% від всієї кількості українських біженців

Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини закликала прискорити інтеграцію українців на ринку праці, надавши їм можливість влаштовуватись на роботу без знання німецької мови. Про це 1 квітня пише LIGA, з посиланням на німецьке видання tagesschau.

Повідомляється, що з 1,2 млн українців, які виїхали до Німеччини через війну, працювали лише 25% станом на початок лютого.

"Все ще занадто бюрократії, коли справа стосується інтеграції на ринку праці. Має бути можливість розпочати роботу без попереднього проходження мовних та інтеграційних курсів", – заявив голова асоціації Андре Берхеггер.

За його словами, заходи щодо інтеграції та вивчення мови мають здійснюватися паралельно з початком роботи. Глава асоціації також зазначив, що вся система інтеграційних курсів для українців стагнує.

За даними Федерального агентства зайнятості, у жовтні минулого року інтеграційні курси відвідували 129 000 українців. З них 95 000 завершили курси у лютому-березні, решта завершать до вересня 2024 року.

"Ми маємо бути готовими до того, що до нас продовжать прибувати біженці з України. Також наразі не очікується, що більшість українців повернуться на батьківщину найближчим часом. Тому нам потрібні стійкі інтеграційні структури для цієї групи", – заявив Берхеггер.

Знання мови – важливий чинник для працевлаштування, але не критичний, зазначають у tagesschau. Наприклад, у Польщі 50% українців, які не знають польської, мають роботу. Серед тих, хто знає польську, працевлаштовано 80% українців.

Німеччина змінила умови для біженців

Цього року на українців у Німеччині очікує низка суттєвих змін. Станом на 22 березня 2024 року кількість українських біженців у ФРН зросла до 1,65 млн осіб, це на чверть мільйона більше, ніж у 2023 році. В цьому році влада змінила умови перебування і підтримки громадян України, які торкнуться як виплат, так і можливостей для працевлаштування.

Як пише Deutsche Welle, термін статусу захисту для біженців з України було продовжено. Дозволи на проживання автоматично діють до 4 березня 2025 року, і біженцям з України не потрібно буде знову відвідувати імміграційні служби. Німецька влада розробила ініціативи, спрямовані на поліпшення умов отримання соціальної допомоги та працевлаштування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube