Роботу вдалося відновити й на Енергоатомі
Україна знову зможе використовувати потужність дев'яти енергоблоків АЕС. Це дозволить зменшити дефіцит генерації електроенергії, яка вже чотири місяці поспіль страждає від російських обстрілів. Детальніше про роботу над відновленням АЕС, нові графіки відімкнення світла та ситуацію в енергосистемі України — читайте в нашому матеріалі.
НАЕК "Енергоатом" знову генеруватиме електроенергію. Про це повідомив президент "Енергоатому" Петро Котін. За його словами, дев'ятий з доступних нині енергоблоків атомних станцій України вдалося відремонтувати в рекордно короткі терміни. Ремонт тривав більш як місяць, а спочатку боялися що не впораються й за три.
"Протягом ночі підключений блок довантажиться, і на номіналі будуть працювати всі енергоблоки", - повідомив Котін.
За цей час встигли відремонтувати й турбогенератор ще одного енергоблока, внаслідок чого доступна потужність у системі збільшиться на 1,2 ГВт.
Ремонтувати "Енергоатом" довелося планово. Подібні роботи здійснюють раз на чотири роки. Проте, якщо раніше проблем з енергопостачанням через капітальний ремонт не було, то нині коли російські загарбники окупували Запорізьку АЕС із шістьма блоками й атакувала інші — Рівненську, Південноукраїнську та Хмельницьку АЕС — уряд змушений був ввести планові й, подекуди, позапланові відключення світла для стабілізації ситуації в енергосистемі України.
В тому, що з нинішнього дня українці отримають більше світла впевнений голова Міненерго Герман Галущенко. Міністр зазначив, що колектив АЕС зробив унікальну річ, провівши ремонт блоку в такі стислі терміни, що "навіть важко з чимось порівняти". Також Галущенко заявив, що Міненерго й надалі працюватиме над можливістю нарощувати потужність виробництва електроенергії й навіть розповів як саме:
"Є декілька треків. Перше – це ремонти того, що пошкоджено. Далі дивимось на можливість використовувати те устаткування, яке було законсервоване. Наступне, безумовно — децентралізація енергосистеми. Це ціла низка різнопланових рішень, які вже активно реалізуються", — пояснив він.
Зокрема, Міненерго планує збільшити імпорт електроенергії з ЄС до України до 2 гігават. Це своєю чергою дасть можливість виробляти електроенергію на газотурбінному устаткуванні. Й проблем з електроенергією в Україні, ймовірно, вже не буде.
12 лютого у Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях світло вимикати не будуть. "Укренерго" не надавав обмежень щодо споживання електроенергії, а це значить, що потреби в регулюванні роботи АЕС немає. Світло можуть вимикати лише у разі перевантаження мереж. Таким чином обмеження застосовуватимуть згідно з стабілізаційними графіками, які є на сайті ДТЕК.
Нагадаємо, 10 лютого через обстріли росіян зупинився один із блоків Хмельницької АЕС. Як повідомив Галущенко, сьогодні його роботу вже відновили.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber