У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Фото:t.me/tymoshenko_kyrylo
Одеська міськрада нарешті підтримала демонтаж пам’ятника, що був присвячений засновникам Одеси. Тож з 29 грудня, в історичному центрі міста вже не стоятиме статуя російської імператриці Катерини ІІ. Однак позбутися радянщини повністю місцева влада поки не готова — про це детальніше.
Замість того щоб прибрати повністю, пам'ятник імператриці можуть просто перемістити. За словами мера Одеси Геннадія Труханова нагадав, в місті є пропозиція створити парк імперського минулого, куди й можуть відправити монумент.
Вперше пам'ятник засновникам Одеси з'явився на Катерининській площі в Одесі ще в нульових роках минулого століття. Через 20 років композицію з Катериною II і її сподвижниками — віцеадміралом Йосипом де Рибаса, генералом-губернатором Новоросійського краю Платоном Зубовим, головнокомандувачем армії Григорієм Потьомкіним та інженер-полковника Францом де Волана — демонтували більшовики. На місці монумента пізніше встановили пам'ятник Карлу Марксу, який було знищено під час Другої світової війни. А згодом, в 1965-му на цьому ж місці з’явився пам'ятник морякам-потьомкінцям, який простояв майже півстоліття, допоки в 2007 році на площу не повернули точну копію колись знесеної композиції – Катерини з її сподвижниками.
Після початку повномасштабної війни росії проти України пам'ятнику російської імператриці повсякчас діставалося. Містяни вимагали демонтажу, а влада апелювала "історичними цінностями". Тож вранці мерія могла побачити Катерині II з червоним ковпаком ката на голові та з зашморгом на руці. Чи ж до прикладу обмальованим фарбою, маркерами та нецензурною лайкою.
"Цей монумент - ніщо інше як один з кривавих маркерів "руського міра" та символізує поневолення українського народу" — зазначив в дописі автор світлини.
Петицію із закликом з проханням знести пам’ятник Катерині II набрала понад 25 тисяч підпис. Її розглянув президент України Володимир Зеленський і закликав Одеську міськраду прийняти рішення щодо долі монумента. Президент наголосив на важливості захисту національних інтересів й вказав, що пам'ятники радянської спадщини закріплюють в Україні російські пропагандистські антиукраїнські наративи.
Зрештою місцева влада в питанні"залишити не можна знести" вирішила звернутися до одеситів, які взяли участь в голосуванні платформі Соціально активний громадянин. "За" демонтаж виступила більшість — тож поки так звані "Засновники Одеси" які за словами голови Одеської ОВ Сергій Братчука, не мають жодної цінності, повернуться в музей. Бо як раніше наголосив мер міста Геннадій Труханов: "Історію потрібно не вичищати, а переосмислювати."
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber