Словенія передала військову допомогу у той час, коли США узгоджували військовий пакет для Києва
У той час, коли Україна відчувала гостру потребу у зброї та боєприпасах, а Сенат США затягував з прийняттям рішення щодо надання кількох мільярдів доларів допомоги Києву, Словенія вирішила діяти негайно. Любляна відправила до України 26 бойових броньованих машин (ББМ), три бойові машини піхоти (БМП) і нову партію безпілотників.
Як повідомили у виданні 24UR, серед поставленої техніки були також словенські танки M-55S, броньовані машини-амфібії BVP M80A, Humvee та зенітні установки Zastava M55. Уся ця техніка оснащена сучасними системами броні та новітніми безпілотниками, що є критично важливим для України.
Зазначається, що у розпал російського наступу, Україна отримала додаткову підтримку від Словенії. До 35 вже поставлених безпілотників додалися нові: 20 бойових озброєних безпілотників калібру 12,7 міліметрів (BOV), шість бойових озброєних безпілотників з калібром 3х20 міліметрів та три додаткові бойові машини піхоти (БМП).
Словенія надала Україні значну гуманітарну та фінансову допомогу. Окрім важкого озброєння, словенські партнери постачали військову допомогу у вигляді автоматів, амуніції та шоломів. Словенія також приєдналася до ініціативи Чехії щодо спільних закупівель великокаліберних боєприпасів за межами Європейського Союзу для України, виділивши на це один мільйон євро, як підтвердили у Міністерстві оборони Словенії.
До слова, бойова броньована машина (BOV) була виготовлена Маріборським автомобільним заводом і Yugoimport SDPR. Ця техніка також призначена для використання поліцейськими підрозділами та для контролю натовпу. BOV підходить для будь-яких погодних умов і для їзди як по дорогах з твердим покриттям, так і по складній місцевості. Для самооборони машина оснащена кулеметом і додатковими сітками, призначеними для боротьби з натовпом. З відкритими сітками ширина BOV становить трохи менше восьми метрів.
У квітні минулого року Словенія погодилась передати Україні партію 20 бронетранспортерів Valuk. Передача техніки тривала декілька місяців, а процес був максимально секретним. Відомо, що допомогти передати Valuk вирішила третя країна, яку не називають.
Словенія також допомогла Україні з розмінуванням території. На ці потреби Любляна виділила 1,5 мільйона євро. Кошти стали безповоротною допомогою.
Крім цього, Словенія одностайно визнала Голодомор 1932-1933 геноцидом українського народу. Цим актом країна висловила готовність інформувати громадськість про злочини проти українців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.