Брехня в Конгресі, нерівномірна модерація та особиста вигода Цукерберга: в інтернеті опублікували архів документів "Facebook Papers"

Архів документів передала колишня співробітниця Facebook

Брехня в Конгресі, нерівномірна модерація та особиста вигода Цукерберга: в інтернеті опублікували архів документів "Facebook Papers"

Напередодні американські ЗМІ опублікували матеріали про компанію Facebook під назвою Facebook Papers (за аналогією з Pandora Papers). Ці матеріали створили на основі внутрішніх документів компанії Facebook.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Protocol.

Загалом у розслідуванні взяли участь 17 американських ЗМІ, включаючи The New York Times, The Washington Post, Politico, CNN, The Verge, Associated Press та Bloomberg. Більшість матеріалів з'явилася 25 жовтня, проте The Wall Street Journal ще в середині вересня почала опублікувати серію матеріалів під назвою Facebook Files. Журналісти зробили публікації на основі внутрішніх документів Facebook, які надала колишня співробітниця компанії Френсіс Хавген.

Хавген була фахівчинею з обробки даних та прийшла до Facebook у 2019 році. У Facebook Хавген працювала в підрозділі, який відповідав за протидію дезінформації під час виборів у всьому світі. Після виборів президента США в листопаді 2020 року його розформували, і навесні 2021 року Хавген звільнилася. Однак перед тим, як піти, вона скопіювала величезний масив внутрішніх документів компанії. На початку жовтня Хавген офіційно розкрила свою особу. Вона виступила на слуханнях у Конгресі та в британському парламенті. Хавген також передала отримані нею документи до Конгресу, Комісії з цінних паперів і бірж США, і в американські ЗМІ.

Фрэнсис Хауген во время выступления в Сенате
Френсіс Хавген під час виступу в Сенаті

Нижче ми наводимо найрезонансніші факти, які стали відомі завдяки публікації Facebook Papers:

  • У 2020 році засновник Facebook Марк Цукерберг заявив у Конгресі, що соцмережа видаляє 94% висловлювань, що розпалюють ненависть. Однак, за даними документів, модератори видаляють лише 5% таких висловлювань.
  • Жителі США становлять менш як 10% користувачів Facebook, але саме на Америку спрямовано основну частину бюджету на модерацію контенту — 84%. На решту світу припадає 16 %. Найбільше проблем із модерацією спостерігається в Індії, у тому числі через велику кількість мов, що там використовуються.
  • Facebook декларував боротьбу з теоріями змови як одне зі своїх головних завдань. Але звіт 2019 показав, що тестовий акаунт жительки США консервативних поглядів став отримувати інформацію про конспірологічний рух QAnon вже через два дні після створення.
  • Перед виборами президента США в листопаді 2020 року Facebook посилив боротьбу з дезінформацією. Але відразу після виборів багато інструментів контролю відключили всупереч попередженням працівників. Тоді вони говорили, що в соцмережі поширюються чутки про фальсифікації на виборах і виходять пости із підбурюванням до насильства, і це спричинило штурм Капітолію прихильниками Трампа.
  • У 2020 році влада В'єтнаму під загрозою блокування зажадала від Facebook цензурувати публікації місцевої опозиції. Марк Цукерберг, за словами джерел The Washington Post, особисто ухвалив рішення підкоритися вимогам в'єтнамської влади.
  • Існують VIP-користувачі Facebook, на які не поширюються звичайні правила модерації контенту. Крім того, керівники Facebook могли особисто визначати, чи порушує той чи інший пост відомого користувача (наприклад, політика чи знаменитості) правила соцмережі.

Засновник Facebook Марк Цукерберг опублікував на своїй сторінці заяву, з якою раніше виступив перед співробітниками компанії:

«Я вважаю, що великі організації повинні ретельно перевірятися, і я б волів жити в суспільстві, де це є, ніж у суспільстві, де цього немає. Добросовісна критика допомагає нам стати кращими. Але я вважаю, що те, що ми бачимо, — це скоординована спроба вибірково використовувати документи, що просочилися, щоби представити спотворену картину про нашу компанію. Я неодноразово закликав до регулювання, щоби внести ясність, тому що я не думаю, що компанії мають приймати багато з цих рішень самостійно», - сказав Цукерберг.

Після цього скандалу з'явилася інформація, що Facebook може змінити назву. Іноді компанії ухвалюють таке рішення, щоб очистити свою репутацію, проте у випадку з Facebook цього може бути недостатньо. За даними The Verge, нова назва може бути пов'язана з Horizon — новим додатком Facebook для роботи у віртуальних офісах. Очікується, що про зміну назви Марк Цукерберг офіційно розповість про це на щорічній конференції Connect, яка відбудеться 28 жовтня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube