Брала в ШвидкоГроші 7 тисяч гривень, а віддавати мала 21 тисячу: що вирішив суд

Перш ніж оформлювати кредит, з’ясуйте його основні умови

Брала в ШвидкоГроші 7 тисяч гривень, а віддавати мала 21 тисячу: що вирішив суд
Кожен вирішує сам, чи варто брати «швидкокредити»

У листопаді 2020 року жінка взяла позику у фірми «СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР» (працює під брендом «ШвидкоГроші»). За умовами договору, вона отримала 7 тис. грн на два тижні під 2% в день від суми кредиту. За кожен день невиконання зобов`язання вона мала сплачувати 140 грн, а річна відсоткова ставка за кредитом складала 881,64%.

Якби жінка виплатила борг вчасно, то мала заплатити 8 тис. 960 грн, де 7 тис. грн – це кредит, а 1 тис. 960 грн – відсотки. Якщо не платити, то максимальна вартість кредиту для неї становила 21 тис. грн, з яких 7 тис. грн – це тіло кредиту, а 14 тис. грн відсотки.

Через 14 днів після укладання договору жінка не змогла повернути борг. Тому сплатила тільки відсотки та договір був пролонгований ще на два тижні.  Надалі, договір ще раз подовжували, бо у неї не було можливості сплатити усі кошти. Коли борг зріс, а в клієнтки не було можливості його погасити, або хоча б виплатити відсотки, жінка взагалі перестала перераховувати будь-які кошти.

Виявилося, що жінка сплатила всього 4 тис. 435 грн. При цьому, фінансова компанія зарахувала ці кошти на погашення процентів та зобов`язала позичальницю сплатити ще кошти. Жінка вважала, що компанія в односторонньому порядку продовжив строк дії її кредитного договору. Тому вона звернулася з позовом до суду.

Що було у суді

Жінка вважала, що при видачі кредиту представники товариства не ознайомили її з умовами кредитування та ризиками. І, як наслідок, оформлюючи позику за лічені хвилини, вона не мала можливості об`єктивно оцінити та осмислити умови, виявити недоліки та оцінити всі збитки.

За її словами, згідно з угодою кредит надавався на 14 днів, проте «Споживчий Центр» нібито понад 85 діб продовжував  нараховувати підвищені відсотки та нібито нацькував на жінку колекторів.

В позові вона вказала, що компанія з таких, як вона, стягує надмірні суми та позика перетворюється в «несправедливо непомірний тягар для споживача та джерело отримання невиправданих додаткових прибутків кредитором».

Адвокат їй підказав, що за Цивільним кодексом після спливу строку кредитування право нараховувати відсотки за кредитом припиняється. До того ж через ковід в Україні заборонено нараховувати штрафні санкції за прострочення поверненні кредитів. Тому жінка просила суд визнати недійсною пролонгацію строку її угоди та скасувати підвищену процентну ставку.

На це представник компанії «Споживчий Центр» відповів, що жінка поставила свій підпис під угодою чим засвідчила, що вона погоджується з умовами та зобов’язується їх виконувати. Крім того, після укладення договору компанія не вносила до нього будь-яких коректив і не змінювала процентну ставку. Клієнтка сама подовжувала угоду тим, що сплачувала лише відсотки.

Під час засідання жінка розповіла,  що такий кредит брала через брак коштів. Договір вона продивилася, але у суть не вникала, тому що вже брала такі позики. Їй вистачило того, що працівники «Споживчого центру» пояснили їй усно.

Проте суд такі пояснення не вразили. Виявилося, що фактів порушення з боку компанії не було, тому не було підстав визначати частину угоди недійсною. Тому у липні 2021 року суддя Комунарського районного суду Запоріжжя вирішив, що угода не потребує змін.

Інформатор розповідав, як після дзвінка шахрая, жінка заблокувала рахунки, проте не уникнула кредиту в «Качай гроші».

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube