АРМОР, Оберіг і Гарпун: що треба знати про інформаійні бази МВС і чи можна самостійно перевірити свої дані в них

Читать на русском

Адвокат Ігор Фещенко розповів, що таке бази АРМОР, "Оберіг" та "Гарпун", та про їх головний принцип роботи

Читать на русском
МВС, мобілізація
В Україні працюють інформаційні бази МВС, де зібрані відомості про українців

Адвокат Ігор Фещенко розповів, що таке бази АРМОР, "Оберіг" та "Гарпун", та про їх головний принцип роботи

В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців. Які саме і чи може самостійно перевірити свої дані громадянин, 12 квітня розповів для «Україна на часі» адвокат Ігор Фещенко.

Що собою представляє база АРМОР

АРМОР – розшифровується, як Автоматизоване Робоче Місце Оперативного Робітника. Це інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, прийнята за базову у всіх обласних МВСУ з 2002 року. Автоматизовані робочі місця встановлені у міських районних відділах, Функції системи: пошукові, облікові, довідкові, прогнозуючі.

«Це внутрішня база поліції,в якій містяться дані про людей які в них адміністративні відповідальності або кримінальні. І, в принципі, вони бачать по людині, по її документах, до чого вона притягувалася, різні адміністративні правопорушення, кримінальні, а також розшук. Плюс зараз в базі АРМОР є відміточка, що людина ухилянт. Тобто, з приводу ТЦК. Але, по суті, це і є так звана база ухилянтів, в яку ТЦК подають в поліцію про розшук», - пояснив адвокат Ігор Фещенко.

Нагадаємо, що ТЦК дійсно може просити поліцію затримати особу, яка не зʼявилася за повісткою. Це передбачає п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого постановою Кабміну №1487.

В ньому вказано, що національна поліція за зверненням ТЦК здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«В базу АРМОР може потрапити кожна людина, якщо вона спричинить якесь адміністративне порушення, або це буде постанови поліцейських патрульних, або це буде рішення через суд. Звичайні люди зайти і перевірити себе в базі АРМОР не можуть. Тому що це поліцейська база. Якщо у вас є адміністративні правопорушення, треба перевіряти судовий реєстр, або робити запит в поліцію, наприклад. Можна це зробити за допомогою адвоката. Робиться адвокатський запит», - сказав Фещенко.

Що треба знати про базу Оберіг

Реєстр «Оберіг» - це проєкт Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів, електронна база даних для зберігання інформації, потрібна для ведення військового обліку. Його історія почалася у 2017 році, формально реєстр запустили у березні минулого року.

«Це реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який буде взаємодіяти з електронним кабінетом військовозобов'язаного. Він вже функціонує. В принципі, розпорядниками і користувачами бази є ТЦК, Міноборони , військове командування. У них є повний доступ і до електронних кабінетів військовозобов'язаних. В базу Оберіг може зайти кожна людина і подивитися про себе. Якщо там зареєструєтися», - пояснив Фещенко.

Зараз у базі даних реєстру    містяться персональні дані про всіх військовозобов'язаних українців віком від 18 до 60 років. «Оберіг» наповнюється даними з різних державних реєстрів, а також інформацією, зібраною працівниками ТЦК та СП. Завдяки автоматичному передаванню даних з інших електронних реєстрів в «Оберіг» потрапляє, зокрема, така інформація:

  • ПІБ фізособи, її місце проживання, дата народження, сімейний стан (відомості про членів сім'ї), місце роботи, відомості про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків,
  • відомості про стан здоров'я, про судимість;
  • службові дані про проходження служби, участь в бойових діях, військове звання, військову спеціальність, ступінь придатності до військової служби за станом здоров'я та інше.

Інформація в реєстрі буде автоматично оновлюватися при зміні відомостей про людину - завдяки взаємодії різних інформаційних ресурсів органів влади.

Які дані містяться в базі Гарпун

Інформаційна підсистема «Гарпун» об’єднує інформацію про розшук транспортних засобів і номерних знаків в єдиний інформаційний простір з використанням сучасних технологій, комп’ютерного та телекомунікаційного обладнання.

«Це поліцейська база, яка пов'язана з розшуком транспортних засобів, номерних знаків, які перебувають під арештом. Щоб перевірити себе по транспортному засобу по базі Гарпун треба зробити запит в сервісний центр МВС або в поліцію", - розповів адвокат Ігор Фещенко.

Основними завданнями ІП «Гарпун» визначено:

  • фіксування номерних знаків – двійників та тих, які за даними ЄДР МВС знищено;
  • забезпечення оперативного реагування посадовими особами органів поліції про розшук транспортних засобів і номерних знаків;
  • забезпечення взаємодії з державними та приватними виконавцями під час розшуку транспортного засобу боржника у виконавчому провадженні.

На кожну з категорій розшуку в Інструкції ретельно розписано процедури. Зокрема, якщо інформація про авто боржника потрапить до бази даних «Гарпуна», то вилучити її звідти можна буде лише на підставі:

  • постанови державного або приватного виконавця про знайдення ТЗ боржника або зняття з розшуку
  • постанови начальника відділу державної виконавчої служби про скасування постанови державного виконавця про розшук (зняття ТЗ боржника з розшуку).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.